POZnań

Świąteczna Bimba ruszy w ten weekend

Świąteczna Bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Kiermasz bożonarodzeniowy, koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci czy wspólne kolędowanie – to tylko część atrakcji, które czekają podczas tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Będzie się ono odbywać na placu Wolności oraz na Łazarzu – przy Arenie oraz na rynku Łazarskim. W trzy grudniowe weekendy uruchomiona zostanie specjalna Betlejemska Bimba.

Cieszę się, że możemy zaprosić mieszkańców i turystów do udziału w Betlejem Poznańskim, które po przerwie znów zagości w naszym mieście. To edycja wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy wychodzimy ze świąteczną ofertą na Łazarz – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Ciesząc się radosną atmosferą, nie zapominajmy jednak o przestrzeganiu zasad sanitarnych. W miejscach, w których nie możemy zachować dystansu społecznego, także na świeżym powietrzu, powinniśmy zakładać maseczki. Zachęcamy również, aby nie przyjeżdżać na plac Wolności i Łazarz samochodem, lecz skorzystać z transportu publicznego. Pozwoli to uniknąć korków.

W sobotę, 20 listopada rozpoczął się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności pisaliśmy o tym tutaj.

Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki również na rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie po przebudowie nastąpi 4 grudnia. Kiermasz na rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Atrakcje zostaną przygotowane także w City Parku oraz przy wejściu głównym do Areny, gdzie w dniach od 10 do 19 grudnia odbywać się będzie jarmark bożonarodzeniowy, a w weekend 10-12 grudnia – także Festiwal Rzeźby Lodowej. 

Wydarzenia w ramach Betlejem Poznańskiego będą organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Zachęcamy, aby korzystać z komunikacji miejskiej, co pozwoli uniknąć korków – informują włodarze miasta

Wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba. Specjalnie ozdobiony, historyczny tramwaj będzie kursować w weekendy 4-5, 11-12 oraz 18-19 grudnia br. po trasie: Plac Wielkopolski – 23 Lutego – Fredry – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Fredry – 23 Lutego – Plac Wielkopolski

Godziny odjazdów:

  • Plac Wielkopolski – 16.00, 17.00, 18.00, 19.00;
  • Rynek Łazarski – 16.13, 17.13, 18.13, 19.13;
  • Arena – 16.19, 17.19, 18.19, 19.19.

Jadąc na Betlejem Poznańskie można również skorzystać z regularnych linii. W rejon pl. Wolności najłatwiej dojechać tramwajami linii 3, 8, 13, 16, 17 (najbliższe przystanki: „Pl. Ratajskiego” i „Pl. Wielkopolski”). Na rynek Łazarski można dotrzeć tramwajami linii 5, 8, 11, 14 (przystanek „Rynek Łazarski”), a w pobliże Areny – tramwajami linii 1 i 7 (przystanek „Arena”) oraz autobusem linii 145 (najbliższy przystanek „Ułańska”).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz