POZnań

Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Świadkowie, którzy to widzieli, ujęli mężczyznę i wezwali na miejsce Policję. Ponadto okazało się, że auto którym poruszał się zatrzymany, nie miało aktualnych badań technicznych od ponad półtora roku. Teraz grozi mu wysoka kara.

23 stycznia w godzinach nocnych policjanci z poznańskiej drogówki otrzymali informacje o tym, że ulicą Głogowską w Poznaniu miał jechać samochodem marki Ford Focus, kierowca który poruszał się całą szerokością drogi. Takie zgłoszenie mogło wskazywać na to, że był on pod wpływem alkoholu, więc policjanci natychmiast pojechali we wskazany rejon.

Tam, na parkingu przed jednym ze sklepów zauważyli poszukiwany samochód. Okazało się, że wraz z kierowcą tego pojazdu na miejscu byli obecni świadkowie, którzy dokonali obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego, zakazali mu dalszej jazdy i wezwali Policję. Funkcjonariusze wylegitymowali podejrzewanego oraz przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 1,5 promila. Dodatkowo, po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że nie miał wykonanych badań technicznych od ponad półtora roku.

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz