K U L T U R A

Surtarang wystąpił w klubie Pies Andaluzyjski – zdjęcia

Surtarang - Pies Andaluzyjski - 16.03.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Orientalne dźwięki wypełniły klub Pies Andaluzyjski w minioną środę, 16 marca. Muzycy zaprezentowali materiał z płyty “Duniya” oraz dotychczas nie publikowane utwory.

Zespół Surtarang powstał w 2018 roku z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Następnie postanowili, że zaprezentują się szerszej publiczności.

W roku 2021 wydali swój debiutancki album “Duniya”.

Koncertowali na scenach m.in. takich festiwali jak: Las Festival, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko, oraz w wielu klubach w Polsce.

Na ich koncerty przychodzi wielu wielbicieli orientalnych dźwięków. Muzycy łączą tradycyjne indyjskie mantry, którym towarzyszą takie instrumenty jak sitar, saz, tabla, darbuka z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami, w których można usłyszeć edm, psytrance czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry pozwalają słuchaczom odbyć prawdziwie duchową podróż.

Koncert w klubie Pies Andaluzyjski odbył się przy wypełnionej po brzegi sali i był kolejnym niezwykłym wydarzeniem na trasie po Polsce.

Zespół wystąpił w składzie: Hanka Łubieńska – wokal, Eryk Nowacki – sitar, saz, Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, produkcja.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz