Aglomeracja K U L T U R A

Efekt żółwia pomaga przyrodzie

ekekt zolwia - szkola w Czapurach  Foto: materialy prasowe

“Efekt żółwia ” to długofalowy projekt, dotyczący ochrony środowiska, przygotowany przez dzieci z klasy 3c ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Czapurach. Pomysł został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie “Projektanci edukacj. Finałowa wystawa “Świat okiem żółwia” jest podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy uczniów i nauczycieli. Na zwiedzanie szkoła zaprasza we wtorek 22 marca o godz. 17:00, w Międzynarodowy Dzień Wody.

Na wystawie “Świat okiem żółwia” będzie można zobaczyć relację z pracy nad projektem, który poświęcony był wpływowi człowieka na życie i funkcjonowanie żółwi w różnych częściach świata. Dzieci zamienią hol szkoły w zaśmiecone morskie dno, by uświadomić zwiedzającym, jak tragiczne skutki dla morskiej fauny i flory niosą za sobą bezmyślne działania ludzi.

W czasie wystawy odbędą się również specjalne warsztaty tematyczne, gry i zabawy dla najmłodszych, będzie można obejrzeć także filmy i prezentacje, a każdy uczestnik otrzyma specjalną kartę z zadaniami do wykonania.

Chcemy pokazać całej Polsce, że Szkoła Podstawowa w Czapurach to miejsc, w którym angażujemy się w ważne sprawy chcą poprawiać ten niedoskonały świat. Możemy to zrobić dzięki ogólnopolskiemu konkursowi “Projektanci Edukacji” i projektowi klasy 3c “Efekt Żółwia”. Hasło przewodnie projektu „Jeden może wiele, ale razem możemy wszystko” ma pokazać, że każdy z nas ma na to realny wpływ – opowiada Joanna Sieńczak, nauczycielka klasy 3c, koordynatorka pracy dzieci.

Wystawa “Świat okiem żółwia”, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Czapurach. ul. Poznańska 78, 61-160 Czapury. 22-29 marca 2022.

Użyte w artykule zdjęcia: materialy prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz