Lifestyle POZnań

Sukienki sukcesu dla bezrobotnych poznanianek

Dalia dress fof success  Foto: materiały prasowe

W kobiecych szafach często przechowywane są ważne elementy garderoby: ślubna sukienki albo maturalne jeansy. Są symbolem dobrych czasów. Elegancja sukienka może czynić cuda! Dobry makijaż, trening z komunikacji Interpersonalnej dają szansę bezrobotnym kobietom na większą siłę w zmaganiu się z przeciwnościami losu. W Poznaniu 23 panie uczestniczą w projekcie Dress for Success.

Dalia dress fof success Foto: materiały prasowePoznanianki uczestniczyły już w warsztatach z autoprezentacji, treningu osobowości i komunikacji interpersonalnej. Teraz przyszedł czas na zewnętrzne przemiany. Na zakończenie każda z kobiet dostaje symboliczną “sukienkę sukcesu”, która ma jej pomóc w znalezieniu pracy. Jeżeli wyrazi chęć, zostaje objęta opieką mentorki, kobiety sukcesu, z którą razem będzie mogła przejść drogę od bezrobocia do zatrudnienia.

Organizacja Dress for Success działa od 15 lat. Założyła ją Nancy Lublin z Nowego Jorku, wraz z trzema zakonnicami z Harlemu. Dwa lata później istniało już 20 filii, a rok później 50, w trzech krajach. W Polsce działa od 5 latach. Organizację wspierają znane kobiety. Są wśród nich Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska czy Grażyna Kulczyk. Akcja organizacji – SOS (ang. send one suit) – podaruj szczęśliwą sukienkę znana jest na całym świecie i pomaga milionom kobiet. W Poznaniu projekt realizowany był już dwa lata temu.

Celem projektu jest pomoc kobietom w trudnej sytuacji materialnej w osiągnięciu niezależności finansowej i zawodowej. Organizacja zapewnia im ubiór, akcesoria oraz profesjonalne warsztaty, mające wyposażyć kobiety w nowe kompetencje zawodowe. Tylko te, które chcą wykorzystać swoją szansę i zmienić aktualną sytuację, biorą udział w warsztatach, sesjach, organizowanych przez stowarzyszenie.

W najbliższą tygodniu 23 uczestniczki programu zostaną poddane metamorfozom. Paniami zajmą się fryzjerzy i styliści, którzy zadbają o właściwy wizerunek biznesowy. W salonie z bielizną Dalia w odbędą się zaś specjalne warsztaty brafitterskie, podczas których Panie dowiedzą się jak właściwie dobierać bieliznę do stroju biznesowego i „szczęśliwej sukienki”.

Na zakończenie programu każda z kobiet dostaje symboliczną “sukienkę sukcesu”, która ma jej pomóc w znalezieniu pracy. Jeżeli wyrazi chęć, zostaje objęta opieką mentorki, kobiety sukcesu, z którą razem będzie mogła przejść drogę od bezrobocia do zatrudnienia.

Uczestniczki projektu w 2013 roku Foto: materiały prasowe

Uczestniczki projektu w 2013 roku foto: materiały prasowe

Do tej pory szkolenia DFS przeszło pół tysiąca Polek. 75 proc. z nich znalazło pracę i utrzymało ją przynajmniej przez rok. W Poznaniu pierwsza edycja szkoleń odbyła się w 2011 r. Udział w nich wzięło 10 kobiet, siedem z nich znalazło pracę, a jedna założyła własną firmę. Podobne efekty udało się osiągnąć również w kolejnych edycjach programu.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • ooooo no to piękna akcja a czy ja się załapie na darmową sukienkę sukcesu? chętnie przyjme w moje rączki a nawet dam bank ofert pracy dla nauczycieli arabski w Lublinie