Sport

Sukces w sporcie? Trzeba osiągnąć flow!

Triathlon  Foto: Pawel Naskrent/maratomania.pl

.
W czasie rywalizacji sportowej zawodnik za każdym razem musi być w pełnej dyspozycji i jak najlepiej wykonać określone zadania. Oprócz zajęć technicznych, taktycznych i motorycznych, istotne są specyficzne treningi umiejętności psychologicznych, zmierzające między innymi do nauki osiągania psychofizycznego stanu flow. Stanu tego nie można jednak doświadczać „idąc na skróty”. By stał się on udziałem zawodnika konieczne jest spełnienie pewnych warunków, opartych na dostarczaniu satysfakcjonujących doznań oraz umiejętność kontrolowania świadomości

Akademia Wychowania Sportowego zapraszamy wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą psychologią sportu na wykład otwarty pt. Flow in Physical Activity: Research on a Positive Perspective for Sports Performers and Exercisers prof. Tony’ego Morrisa z Victoria University w Melbourne Wykład odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 24 czerwca br. o godz. 12 w sali 025/026 w budynku dydaktycznym przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.

Prof. Morris będzie mówił o tym, jak taki stan flow osiagnąć, by zwiększyć szanse na sukces, jakie są możliwości jego rozpoznawania, doznawania, wykorzystywania oraz pracy nad nim – w perspektywie aktywności sportowej i nie tylko.

Prof. Tony Morris jest emerytowanym Profesorem Psychologii Sportu, Aktywności Fizycznej i Zdrowia w College of Sport and Exercise Science, Victoria University, Melbourne. Jest autorytetem w dziedzinie psychologii sportu na całym świecie. Jest min. honorowym sekretarzem Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauk o Sporcie, pierwszym przewodniczącym Kolegium Psychologów Sportu w Australijskim Towarzystwie Psychologicznym oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Sportu.

Użyte w artykule zdjęcia: Endu Sport, Pawel Naskrent/maratomania.pl, materiały prasowe AWF

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz