POZnań

Studentka z Poznania najlepsza na świecie z geografii!

Zwyciężcy konkursu  Foto: AGH Koło Naukowe Geofizyków

SEG Challange Bowl to największy na świecie konkursu wiedzy dla studentów geofizyki. Jego zwycięzcami została para polskich studentów: Paulina Kotlarek z Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Bartosz Gierlach krakowskiej AGH.

Zwyciężcy konkursu Foto: AGH Koło Naukowe GeofizykówW organizowanym przez Society of Exploration Geophysicists konkursie rywalizują studenci geofizyki z ponad dwustu uczelni na całym świecie, w tym z prestiżowych uniwersytetów amerykańskich.

Biorą w nim udział dwuosobowe zespoły, które – by znaleźć się w finale – muszą okazać się najlepsze w turnieju eliminacyjnym. Europejskie eliminacje, w których zwyciężyli Paulina i Bartosz, odbyły się w lipcu w Niżnym Nowgorodzie.

W konkursie w Denver polska para okazała się bezkonkurencyjna w półfinale i z najwyższą notą dostała się do ostatniego etapu. Wyrównany poziom finału skutkował emocjami do samego końca – przed ostatnim pytaniem polski zespół przegrywał o 8 punktów. Jednak to właśnie drużyna UAM i AGH jako pierwsza zgłosiła się do odpowiedzi na ostatnie pytanie i otrzymała za nią 10 punktów, wyprzedzając drużynę z Kolumbii. Tym samym tytuł najlepszych studentów geofizyki na świecie w 2014 roku trafia do Polski!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz