POZnań

Studenci z Poznania wśród technologicznej elity!

Imagine Cup 2013 zespół apBoarders w żółtych koszulkach:  zespół TapBoarders, Minister Dariusz Bogdan, Tadeusz Golonka   Foto: materiały prasowe

Microsoft – Imagine Cup 2013 to jeden z najważniejszych konkursów technologicznych na świecie. W tym roku odbywa się w Petersburgu a do światowego finału zakwalifikowały się 3 polskie drużyny, w tym ekipa z poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego

Zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego eliminacje wygrał dzięki projektowi  Multiboard – platformie do grania w gry planszowe w wersji elektronicznej w kilka osób jednocześnie. Obok poznaniaków rywalizować będą też teamy z Wojskowej Akademii technicznej z Warszawy oraz Politechniki Gdańskiej.

Studenci z UAP podkreślają, że finał w Petersburgu jest dla nich sporym sukcesem, bo w konkursie dla uczelni technologicznych, reprezentują szkołę ekonomiczną. Dzięki temu nasz projekt jest dopracowany także biznesowo – mówi Stefania Tempłowicz.

Imagine Cup 2013 zespół apBoarders w żółtych koszulkach:  zespół TapBoarders, Minister Dariusz Bogdan, Tadeusz Golonka  Foto: materiały prasowe

Zwycięski zespół TapBoarders z Uniwerystetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Tadeusz Makuch, Stefania Tempłowicz, Aleksandra Olejniczak, Bartosz Matuszewski, Zbigniew Paszkiewicz (mentor)

Tegoroczna, 11. edycja Imagine Cup spotkała się z największym w historii zainteresowaniem studentów, zanotowano aż 70-procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do poprzedniego roku.

Do finałów zakwalifikowało się 86 drużyn z 69 krajów z całego świata. 305 młodych innowatorów przyjechało do Petersburga, aby rywalizować o nagrody pieniężne o łącznej wartości $1,000,000 oraz o szereg dodatkowych nagród i wyróżnień od sponsorów. Udział w finałach konkursu Imagine Cup to niepowtarzalna okazja dla studentów z całego świata do zaprezentowania autorskich innowacyjnych projektów z wykorzystaniem najnowszych technologii i zmierzenia się z innymi drużynami. To także ogromna szansa dla młodych ludzi na zdobycie cennego doświadczenia, realizację marzeń, a także na zwiększenie swoich szans na sukces na rynku pracy.

Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona według nowych, odświeżonych zasad. W ramach 3 głównych kategorii: Gry, Innowacje i Projekty Społeczne zadaniem studentów było opracowanie autorskiego pomysłu w oparciu o rozwiązania technologiczne Microsoft.

Trzy polskie drużyny w finale – to świetny wynik – Polska obok Francji i Chin ma najsilniejszą reprezentację narodową spośród 69 krajów. Fantastyczne wyniki polskich studentów w konkursie Imagine Cup nie są jednak zaskoczeniem, ponieważ nasze drużyny od lat zajmują najwyższe miejsca na podium tych największych technologicznych rozgrywek – mówi Rafał Albin, Dyrektor Działu Nowych Technologii polskiego oddziału Microsoft.

Polscy studenci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych edycjach Imagine Cup. Do tej pory aż 21 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych, 8 drugich i 6 trzecich miejsc. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz