POZnań

Strefa płatnego parkowania i komunikacja w długi weekend

Parkomat  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Przez cały ten tydzień, gdy dni wolne przeplatają się z pracującymi, inaczej kursują bimby  autobusy, inaczej działa też Strefa Płatnego Parkowania. Podpowiadamy kiedy kierowcy będą musieli zapłacić.

Nawet w dni pracujące ruch na poznańskich ulicach jest znacznie mniejszy. Kto mógł brał urlop i wyruszał na majówkę gdzieś poza miasto. Część osób oczywiście pracuje, a jeszcze inni wykorzystują ten czas na… domowe remonty.

W dni, które nie są ustawowo wolnymi w tym tygodniu, a więc w poniedziałek, środę i piątek trzeba płacić za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania. Będzie ona czynna w te dni od 8:00 do 18:00.

W pozostałe dni długiego weekendu majowego czyli wtorek 1 i czwartek 3 maja strefa nie działa i za parkowanie nie trzeba wnosić opłat – informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich.

Bardziej “życiowo” działać będzie w tym tygodniu komunikacja miejska. W poniedziałek 30 kwietnia bimby i autobusy jeździły według sobotniego rozkładu. Tak samo będzie w środę 2 maja. Natomiast we wtorek 1 maja i czwartek 3 maja obowiązywać będzie oczywiście świąteczny rozkład jazdy.

W piątek 4 maja, mimo sobotniego rozkładu jazdy, wiele linii będzie kursowało jak w dni robocze – informuje Zarząd Dróg Miejskich – rozpoczynają się bowiem egzaminy maturalne.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz