POZnań

Poznań za pół ceny – lubię to! Podsumowanie

Poznań za pół ceny - Muzeum Rogalowe  Foto: Paweł Jaskółka / PLOT

Pomysł jest bardzo prosty. Raz do roku można zorganizować idealny weekend z rabatem 50 procent. Program obejmuje noclegi, gastronomię, muzea i kulturę, rozmaite formy spędzania czasu wolnego, a w końcu program turystyczny, wraz z bezpłatnymi wycieczkami. Już po raz 10 lat Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizowała lubianą przez turystów i mieszkańców akcję Poznań za pół ceny!

Turyści mogli spać zarówno w luksusowych hotelach, jak i hostelu, a to po to, by nabrać sił na poznawanie miasta. Czekały muzea, teatry, a także Palmiarnia, Stadion Miejski, Lech Browary Wielkopolski oraz dziesiątki innych propozycji spędzania czasu wolnego. Wśród nich znalazły się między innymi pokoje zagadek, symulator samolotu, bowling, treningi crossfit i karate, ścianki wspinaczkowe, a także nowości: Muzeum Czekolady czy strzelnica.

Można było też zwiedzać forty, wziąć udział w wyprawach fortecznych albo bezpłatnych spacerach z przewodnikami w kilku językach. Przez ponad dziesięć lat akcja doczekała się swoich hitów. Są wśród nich między innymi Nowe Zoo, Centrum Kultury Zamek czy Rogalowe Muzeum Poznania.

Akcja cieszy się bardzo dużą popularnością. W tym roku więcej ludzi dotarło do nas w niedzielę. Przez oba dni odwiedziło nas aż ok. 1 tys. osób – mówi Szymon Walter z Rogalowego Muzeum Poznania.

W końcu można było spróbować nowości kulinarnych. Pojawiły się smaki Norwegii, Indii, Tex-Mex, choć nie zabrakło także miejsc z regionalną kuchnią i tych, które są doceniane od lat.

Akcja nie mogłaby istnieć bez partnerów, zarówno tych, którzy uczestniczą w “Poznaniu za pół ceny” od lat, jak i nowych. Są wśród instytucje miejskie, muzea, a także lokalna branża turystyczna – tłumaczy Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynator akcji.

Poznań można było zwiedzać nie tylko na własnych nogach. Kursowały historyczne tramwaje i autobusy, elektryczne meleksy, a w końcu można było wsiąść na pokład stateczku z 1935 roku i ruszyć w rejs po rzece Warcie.

Chcemy, żeby uczestnicy naszych kameralnych rejsów zobaczyli coś więcej, niż same widoki. Dlatego płynąc rzeką przekazujemy także informacje o historii mijanych miejsc. Takie podejście cieszyło się olbrzymimi zainteresowaniem poznaniaków i turystów, którzy dzwonili od 7 rano, a e-maile spływały także w nocy – mówi Dominika Różycka z Żeglugi Retro.

Miejsca i atrakcje, które biorą udział w akcji “Poznań za pół ceny” są dostępne przez cały rok. Jeśli ktoś nie zdążył, może skorzystać z nich w dowolnym momencie, choć oczywiście według regularnego cennika. Można także śledzić profil facebook.com/polceny albo stronę www.poznanzapolceny.pl i poczekać do kolejnej edycji.

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Jaskółka / PLOT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz