POZnań

Straż Miejska ustawia fotoradary w pobliżu szkół

Fotoradar  Foto:

Dwa pierwsze miesiące nowego roku szkolnego fotoradary straży miejskiej będą wystawiane na drogach przed szkołami, a strażnicy będą czuwali nad bezpieczeństwem uczniów.

Do końca 2015 r. strażnicy miejscy będą kontrolowali prędkość jazdy samochodów. Wzorem ubiegłych lat, w dwa pierwsze miesiące nowego roku szkolnego fotoradary ustawiane będą w pobliżu szkół, m.in. przy Złotowskiej, Zamenhofa, Kutrzeby, Starołęckiej, Piłsudskiego czy Fabianowo.

103 km/h oraz 98 km/h to ostatnio zarejestrowane prędkości na Zamenhofa. Nie lepiej jest przy szkole na Złotowskiej – tam kierowcy potrafią jeździć nawet 71 km/h (przy dozwolonej tam prędkości 30 km/h). Kolejni piraci zostali namierzeni przy szkole na Piłsudskiego i Kutrzeby – jechali odpowiednio 97 km/h i 99 km/h .Odcinek pomiarowy przy ul. Fabianowo to nowa lokalizacja wskazana przez Policję jako miejsce niebezpieczne, w którym dochodziło do zdarzeń drogowych z powodu nadmiernej prędkości jazdy.

Fotoradary Straży Miejskiej

Obecnie na terenie Poznania wyznaczone są 47 oznakowane odcinki dróg, w obrębie których strażnicy mierzą prędkość jazdy pojazdów. Co czwarty odcinek pomiarowy znajduje się w pobliżu szkół. Do końca października zapowiadamy codzienne kontrole przed szkołami.

Decyzję o utworzeniu odcinka pomiarowego każdorazowo podejmują policjanci na podstawie szczegółowych analiz zdarzeń drogowych. Jeżeli wskazane miejsce zostanie zakwalifikowane do kontroli prędkości wykonywanych przez Straż miejską, to zarządca drogi musi trwale oznakować odcinek pomiarowy.

Żeby wystawić fotoradar sporządzamy miesięczny grafik służb, który przekładany jest do akceptacji przez Komendanta Miejskiego Policji. Dopiero po spełnieniu wszystkich wymaganych formalności strażnicy mogą przystąpić do kontroli prędkości a tygodniowy plan tych czynności publikujemy na naszej stronie internetowej – informuje Przemysław Piwecki – rzecznik Straży.

Straż Miejska ustawia fotoradary w pobliżu szkół

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz