POZnań

Wolny Targ na Jeżycach

Wolny Targ nad Wartą  Foto: Wolny Targ

Wolny Targ kojarzony jest głównie z Cytadelą, choć podczas wakacji pojawiał się również w innych miejscach, jak choćby nad Wartą. Podczas najbliższego weekendu Wolny Targ zaprasza na Jeżyce, gdzie będzie osładzał uczniom i ich rodzicom powrót do szkoły.

Będzie wesoło, kolorowo i ciekawie, jak zwykle na Wolnym Targu! – zachęca Magda, która organizuje to wydarzenie – nie zabraknie tego, co w naszym mieście i okolicach najbardziej kreatywne, a więc rzemiosła, mody i smacznych posiłków, zasmakujecie pod naszym szyldem w tym, co tradycyjne i innowacyjne.

Tradycyjnie zorganizowane będą warsztaty, spotkania z interesującą wiarą*, relaksujące ćwiczenia. Będzie też można spucnąć smacznej jedzy.

Podczas jednego z takich spotkań  specjalistki z Pracowni Relacji postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania jak nie zwariować do kolejnych wakacji, jak nie zrujnować relacji z dzieckiem pod ostrzałem szkolnych wymagań, jak ją pogłębiać i budować tak, by dawała radość i wsparcie dzieciom i nam?

Będą również odstresowujące FAJFY, czyli coś dla ciała, ducha i głowy. Zajęcia te poprowadzi Amelia Bobowska, która specjalizuje się w warsztatach i coachingu indywidualnym w dziedzinach praca z celem, pozafinansowe metody motywacji, rozwój osobisty wg metody Motivation Factor.

Zabierz ze sobą matę albo duży ręcznik , ubierz się wygodnie i przyjdź na spotkanie z sobą na majowej trawie – zachęca prowadząca – odetchniesz, odpoczniesz, odprężysz delikatnie swoje ciało, rozluźnisz te miejsca, które tego potrzebują, ale też poszukasz w swoim ciele równowagi, ustabilizujesz, wzmocnisz mięśnie pleców i brzucha, wzmocnisz swoje centrum.

Joga przy Operze

Oto plan warsztatów na najbliższą niedzielę. 

W każdych warsztatach uczestniczyć będzie grupa maksymalnie 12 osób – podkreślają organizatorzy – udział w zajęciach jest bezpłatny i nie prowadzimy na nie zapisów, prosimy o przyjście około 15 minut wcześniej.

12:15 – 12.45 – Jak rozwijać w sobie pasję i postawę proaktywną. Między warsztatami oferujemy doradztwo dla uczniów: Analiza predyspozycji .

13:15 – 13:45 – Mistrz kreatywności. Między warsztatami oferujemy prelekcję i doradztwo dla uczniów: Doradztwo edukacyjne, zawody przyszłości.

15:15 – 15:45 – Planowanie – umiejętność każdego ucznia. Między warsztatami oferujemy doradztwo dla osób dorosłych: Doradztwo zawodowe i porady prawne z obszaru rynku pracy.

16:15 – 16:45 – Znam swoje prawa i wiem jak ich przestrzegać. Między warsztatami oferujemy dla osób dorosłych doradztwo w zakresie przedsiębiorczości, zakładania i rozwoju działalności.

17:5 – 17:45 – Przedsiębiorczy uczeń.

Warsztaty prowadzone przez Mikrobiznes Na Maksa będący wspólnym projektem dwóch przedsiębiorczych trenerek biznesu, które połączyły swoje siły, potencjał merytoryczny oraz pasję do działania. Poprzez realizację warsztatów, szkoleń, doradztwa, inicjatyw lokalnych skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, starają się wzbudzić w mieszkańcach Wielkopolski postawę proaktywną. Promują aktywność w działaniu i myślenie przedsiębiorcze. Pomysłodawczynie Młodzieżowej Akademii Przedsiębiorczości oraz Letniej Akademii Rozwoju. Współpracują z instytucjami publicznymi, firmami, organizacjami pozarządowymi i aktywnymi ludźmi z pomysłami.

Zapraszamy na Wolny Targ, który odbędzie się tym razem wokół Nobel Tower przy ul. Dąbrowskiego w niedzielę 6 września od 12:00 do 18:00.

*wiara nie ma nic wspólnego z religią tutaj, bo wiara czy wiaruchna to w gwarze poznańskiej ludzie, spucnąć to zjeść coś z apetytem, a jedza to po prostu jedzenie.

Wolny Targ na Cytadeli

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz