POZnań

Straż Graniczna nie tylko sprawdza paszport

Torba medyczna Straży Granicznej  Foto: materiały prasowe / SG

O tym, że można liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy Straży Granicznej przekonało się ostatnio dwoje pasażerów odlatujących z Poznania. Funkcjonariusze SG w ostatnim czasie często podejmowali akcje ratujące życie innym obywatelom.

Na poznańskiej Ławicy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej, którzy dokonywali kontroli osoby odlatujących do Liverpoolu otrzymali informację, że w strefie NO-SCHENGEN leży nieprzytomna kobieta. Błyskawicznie odnaleźli ją i przystąpili do akcji ratunkowej. Po sprawdzeniu funkcji życiowych i ułożeniu w pozycji bezpiecznej wezwali pogotowie i monitorowali stan 35-letniej kobiety do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego – relacjonuje mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kolejny raz funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy pomogli podróżnemu, który miał bilet na lot do Dublina. 34-letni mężczyzna po przejściu odprawy paszportowej, tuż za bramkami dostał drgawek i upadł na ziemię. Będący nieopodal funkcjonariusz SG przystąpił natychmiast do akcji ratującej życie angażując obserwujących zajście podróżnych. Nieprzytomnego mężczyznę ułożono na podłodze nie dopuszczając do zadławienia. Stan zdrowia mężczyzny był pod stałą obserwacją funkcjonariuszy SG do czasu przybycia ratowników medycznych, którzy przewieźli go do Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Straż Graniczną pozdrawiamy i życzymy żebyśmy tylko takie informacje z ich pracy mogli przekazywać.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / SG

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz