K U L T U R A

Startuje Lato na Madalinie

Lato na Madalinie  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W sobotę, 1 lipca rozpocznie się kolejny cykl wydarzeń w dawnej zajezdni tramwajowej Madalina. W tym roku organizatorzy zabiorą poznaniaków w kosmiczną podróż. Atrakcje czekają na mieszkańców aż do 3 września.

W tym roku na uczestników Lata na Madalinie czeka kosmiczna przygoda. Atrakcje skupią się na tematyce kosmosu, mikrokosmosu, naukowców i nauki oraz Ziemi. Inspiracją do wyboru tego motywu przewodniego jest fakt, że rok 2023 uznany został rokiem Mikołaja Kopernika.

Otwarcie Lata na Madalinie odbędzie się w sobotę, 1 lipca 2023 r. o godzinie 11:00. W ten weekend na mieszkańców czekają aż dwa koncerty: zespołu Golden Collective oraz Wujka Ogórka. Dodatkowo odbędą się kosmiczne mecze siatkówki dorosłych i młodzieży, pokaz cyrkowy oraz finał związanej z obchodami Poznańskiego Czerwca akcji “Żądamy chleba”.

Na terenie Madaliny nie zabraknie także plaży, kącika malucha, toru skimboardowego, trampolin oraz wielu innych przestrzeni do aktywnego spędzenia czasu.

Godziny otwarcia bram zajezdni tramwajowej Madalina zostały wydłużone. Wydarzenia będą się odbywać do 3 września od wtorku do piątku w godzinach 15:00-20:00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godzinach 11:00-20:00.

Zajezdnia tramwajowa potocznie zwana jest Madaliną, ponieważ mieściła się przy ul. Madalińskiego na Wildzie, działała do grudnia 2014 roku. Już kilka miesięcy później zmieniła się w centrum spotkań, integracji, aktywizacji mieszkańców Wildy, jak i realizowania wspólnych aktywności i projektów. 

Realizatorem działań na Madalinie jest Fundacja Kreaktywator. Wydarzenie finansowane z budżetu Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz