Sport

Start barceloński na triathlonie w Sierakowie

Maciej Dowbor i Piotr Nowak   Foto: materiały prasowe

Zaplanowany na najbliższy weekend triathlon w Sierakowie na stałe wpisał się już w harmonogramy imprez sportowych. W tym roku – dzięki zaangażowaniu reprezentacji „Biegiem na pomoc” – zawody będą okazją do tego, by wesprzeć szczytny cel i dobrze się bawić. Ze względu na rekordową frekwencję uczestników i zwiększone limity startowe, akcję będzie mogło wspomóc nawet ponad 1600 „ludzi z żelaza”.

Maciej Dowbor i Piotr Nowak  Foto: materiały prasoweWśród reprezentantów Teamu Biegiemnapomoc.pl, którzy zapowiedzieli swój udział w zawodach będą: aktor i reżyser, Piotr Nowak oraz dziennikarz i maratończyk, Marek Kacprzak. Ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc” wspierają Fundację Synapsis w zbiórce funduszy na pierwszy w Polsce program diagnozy autyzmu i kompleksowej dla niemowląt i małych dzieci. Poza tym promują wiedzę na temat autyzmu.

Zaangażowanie drużyny „Biegiem na pomoc” doskonale wpisuje się w rodzinny klimat imprezy w Sierakowie, która zyskała sympatię triathlonistów, ich przyjaciół, rodzin i kibiców. Począwszy od pierwszej edycji coraz liczniej odwiedzają oni Sieraków i łączą start z wypoczynkiem. Nie inaczej będzie w tym roku.

W związku z rekordowym zainteresowaniem w Sierakowie zostanie zastosowany tzw. start barceloński (czyli falami co 10 minut). Uczestnicy, którzy wystartują na dłuższym dystansie pokonają najpierw 1900 m pływania w Jeziorze Jaroszewskim, 90 km jazdy na rowerze oraz na trasie Sieraków-Kwilcz oraz 21,1 km trasy biegowej. Drugi wariant będzie o połowę krótszy.

Dla zawodników, osób towarzyszących i kibiców organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Wśród nich będzie m.in. duathlon Tri Kids oraz Elite Tri Trace, czyli wyścig na profesjonalnym trenażerze. Będzie można odwiedzić również specjalną strefę Expo, gdzie zaprezentowane zostaną m.in. treningowe nowości.

JBL Triathlon Sierakow meta Foto: materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz