Kleszczewo

Sprzątanie tuleckiego lasu

Sprzątanie tuleckiego lasu  Foto: UMiG Kleszczewo

Kolejny już raz organizowane jest sprzątanie lasu w Tulcach. Organizatorzy zapraszają do udziału w tej akcji całe rodziny. Dla uczestników przygotowana została niespodzianka.

Będzie to już 8 edycja sprzątania tuleckiego lasu. W ubiegłym roku zaproszenie przyjęło ponad 80 osób i był to dotychczasowy rekord frekwencji. Czy uda się go pobić w tym roku?

Wspólnymi siłami udało się wtedy zebrać dwie przyczepy śmieci – wspominają organizatorzy – przeważały odpady typowe dla gospodarstw domowych wraz z opakowaniami zbieranymi selektywnie, gruz i odpady poremontowe, części samochodowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Wszystkie zebrane wspólnie śmieci trafiły na składowisko w Rabowicach.

Tegoroczna akcja sprzątania lasu tuleckiego obejmie część sąsiadującą z budynkami osiedli Kwiatowego i Przylesie.

Organizatorami sprzątania są Urząd Gminy Kleszczewo wraz z Radą Sołecką wsi Tulce, Nadleśnictwem Babki oraz Kołem Łowieckim Nr 9 Diana.

Dla wszystkich przybyłych zapewnione będą rękawice ochronne i worki. Zorganizowany zostanie także wywóz zebranych śmieci na składowisko odpadów. Po wielkim sprzątaniu będzie możliwość umycia rąk.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do wiosennych porządków w lesie – zachęcają organizatorzy – tradycją naszych spotkań jest wspólna biesiada przy ognisku.

VIII akcja sprzątania lasu tuleckiego rozpocznie się od zbiórki przy ulicy Wrzosowej 1 w sobotę 9 kwietnia o godzinie 10:00.

Sprzątanie tuleckiego lasu 2015

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz