K U L T U R A Kleszczewo

Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą

Filmowa animacja, warsztaty plastyczne, wystawy i koncerty złożą się na drugą edycję Kleszczewskich Zaduszek z Kulturą. Odbędą się one w Gminnym Ośrodku Kultury już w sobotę.

W starym kinie w Konstancinie to coś dla młodszych, ale i starsi nie będą się nudzić, będzie to magiczna podróż do krainy starej animacji filmowej połączonej z muzyką graną na żywo – zapewniają organizatorzy – dowiemy się kim jest taper i jak ważna była jego rola w świecie niemego filmu, przekonamy się jak istotna jest rola dźwięku w budowaniu napięcia w filmie.

Będą również zajęcia twórcze. W tym roku przyświecać im będzie hasło W gipsowym świecie – warsztaty dla małych i dużych. Najmłodsi ich uczestnicy zajmą się zdobieniem gipsowych figurek, a dorośli będą wykonywać ciekawe, gipsowe odlewy.

Podobnie jak w poprzedniej edycji Zaduszek, odbędzie się otwarcie wystawy amatorskiej fotografii Mój kawałek podłogi – dodają organizatorzy – tym razem stworzą ją zdjęcia nadesłane przez mieszkańców Gminy Kleszczewo, którzy pokażą jak widzą piękno naszej okolicy, miejsca w gminie, które są dla nich szczególnie bliskie. Fotografie zgłaszać można do końca października.

Na zakończenie Kleszczewskich Zaduszek z Kulturą odbędą się dwa koncerty w wykonaniu wyjątkowych artystów. Jako pierwszy wystąpi Michał Zygmunt, znakomity instrumentalista, wirtuoz gitary, człowiek udzielający się w wielu ciekawych przedsięwzięciach muzycznych, który zabierze widzów w wypełniony dźwiękiem świat nadodrzańskiej okolicy.

Drugim artystą, który wystąpi tego dnia będzie Kortez, tegoroczne odkrycie radiowej Trójki. To utalentowany singer-songwriter o wielkiej wrażliwości, który tworzy w sposób oszczędny, ale naładowany niesamowitymi emocjami.

Druga edycja Kleszczewskich Zaduszek z Kulturą odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie w sobotę 7 listopada.

Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na koncerty trzeba zarezerwować sobie miejscówkę – podkreślają organizatorzy.

Bezpłatną wejściówkę można rezerwować tylko do piątku 06 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury lub wysyłając maila na adres kultura.gokis@gmail.com

Michał Zygmunt

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz