POZnań

SPP – trwają prace nad jej poszerzeniem

Parkomat / strefa parkowania  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Strefa Płatnego Parkowania (SPP) powiększona będzie o kolejne ulice na Wildzie i Łazarzu. w najbliższych dniach prowadzone będą na nich prace z tym związane. Kierowców czekają zmiany.

Nowa organizacja ruchu i parkowania na ul. Poplińskich zostanie wprowadzona w czwartek (10.12). Na ulicach Szymborskiej i Chociszewskiego kontynuowane będzie malowanie nowych oznakowań na jezdniach, które przerwała kapryśna pogoda.

Ulicą Poplińskich jeździć będziemy jak do tej pory od ul. św. Czesława w stronę ul. Spychalskiego. Parkować będziemy mogli na równoległych miejscach postojowych, wyłącznie po zachodniej stronie ulicy. Wprowadzony zostanie tutaj także kontraruch rowerowy.

Skrzyżowania z ulicami Św. Czesława, Żupańskiego i Spychalskiego będą równorzędne – informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich – ponadto obszar, na którym położona jest ul. Poplińskich, objęty będzie strefą ograniczonej prędkości Tempo 30.

Ulica Chociszewskiego pozostanie dwukierunkowa, zachowany będzie równoległy sposób postoju. Z parkowania zostaną natomiast wyłączone przestrzenie położone zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h.

Również na ul. Szymborskiej kierunek ruchu nie zmieni się. Parkowanie będzie możliwe wyłącznie po wschodniej stronie ulicy, na miejscach równoległych. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a prędkość będzie ograniczona do 30 km/h.

Prace na ulicy Poplińskich rozpoczną się 10 grudnia, a na ul. Chociszewskiego i Szymborskiej 11 grudnia – zapowiada ZDM – na pierwszej z nich roboty powinny potrwać dwa dni, a na pozostałych dwóch jeden dzień, należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie miała pogoda.

Podczas prac na wszystkich czterech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione samochody zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Osoby, których samochody zostaną odholowane, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500,00 złotych za holowanie, 40,00 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz