POZnań

SPP czynna dłużej

Automat parkingowy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Automat parkingowy Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter20 marca tego roku rajcy miejscy uznali, że należy zmienić godziny funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania.  Od 17 kwietnia zgodnie z ich uchwała strefa będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 oraz w soboty w godz. 8.00 – 14.00.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował i kolportuje ulotki, które klienci SPP znajdują za wycieraczkami samochodów. O wydłużonym czasie parkowania przypominają również komunikaty na automatach parkingowych. Pojawią się także komunikaty prasowe. W pierwszych dniach funkcjonowania wydłużonego czasu SPP zostaną wdrożone działania prewencyjne – kontrolerzy SPP będą przypominać parkującym kierowcom o nowych zasadach funkcjonowania.

Opłaty parkingowe nadal uiszczane będą w automatach parkingowych (bilonem albo kartą chipową) lub za pomocą aplikacji moBilet w telefonie komórkowym. Zgodnie z Regulaminem Strefy Płatnego Parkowania osobami upoważnionymi do kontroli opłat za parkowanie są kontrolerzy SPP – pracownicy Wydziału Parkowania Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.Uwaga – kontrolerzy SPP nie pobierają opłat.

Strafa Płatnego Parkowania - ulotka Foto: ZDM


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz