POZnań Sport

Jak dojechać na stadion?

panorama stadion mgła  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

O godzinie 14:30 na stadionie miejskim rozpocznie się spotkanie między Lechem Poznań, a Lechią Gdańsk. Jak dotrzeć do stadionu, przy którym jeszcze trwają inwestycje?

panorama stadion mgła Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dojazd na mecz

Autobusy
do obsługi linii nr 50, 63, 91, T3, A skierowane zostaną autobusy przegubowe

Samochody
Zamknięte dla ruchu pojazdów zostają: ulica Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska. Dodatkowo, o godzinie 12.00 zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej (kierunek od Junikowa do centrum) na odcinku od ulicy Jawornickiej do skrzyżowania z ulicami Bułgarską i Jugosłowiańską. Kierowcy będą korzystać z objazdu ulicami Jawornicką, Promienistą do Grochowskiej.

Na ulicy Ptasiej oraz na ulicy Grunwaldzkiej na odcinkach od Drzewieckiego do Węgorka i od Bolkowickiej do Palacza od godziny 10:30, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się /B-36/ z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela /T-24/. Znaki te zostaną ustawione także wcześniej z datą i godziną obowiązywania.
Informujemy, że na skrzyżowaniach, znajdujących się w obszarze oddziaływania wprowadzonych ograniczeń w ruchu, sygnalizacje świetlne będą przełączane na sygnał żółty pulsujący po otrzymaniu informacji z policji.
Objazdy poprowadzone będą ulicami: Marcelińską, Grochowską, Promienistą, Taczanowskiego i Jugosłowiańską do ulicy Grunwaldzkiej. Objazd funkcjonować będzie do około godziny 16:00.

Powrót z meczu

Autobusem
ruch autobusów na ulicy Bułgarskiej zostanie czasowo wstrzymany po zakończeniu meczu, w związku z tym wszystkie kursy autobusów linii nr: 50, 63, 91 oraz A skierowane zostaną objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą (autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu). a linii T2 i T3 pojawi się więcej pojazdów:

Linia nr 50 (w obu kierunkach)
OGRODY – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN

Linia nr 63(w obu kierunkach)
GARBARY – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN

Linia nr 91(w obu kierunkach)
OS. SOBIESKIEGO – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

Linia A (w obu kierunkach)
M1 CENTRUM HANDLOWE – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

Samochodem
Około 30 minut przed zakończeniem spotkania, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Grunwaldzka – jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta, a także ciąg ulic: Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego w kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej.Ograniczenia te potrwają do czasu rozejścia się i odjazdu uczestników wydarzenia.

Bilety

W dniu 15 kwietnia 2012 roku bilet lub karnet na mecz: Lech Poznań – Lechia Gdańsk upoważnia do przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego bez dodatkowych opłat. Kibice będą mogli skorzystać z powyższych przejazdów 2 godziny przed meczem oraz 3 godziny po zakończeniu meczu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz