K U L T U R A

Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji

Sztywny Pal Azji w Lizard king  Foto: Anna Bernard

“Wieża radości, wieża samotności”, “Spotkanie z…” czy “Łoże w kolorze czerwonym” – to tylko największe przeboje Sztywnego Pala Azji, który w drugiej połowie lat 80-ych błyskawicznie zdobył popularność wśród młodej, polskiej publiczności.

I to nie tylko tej, która jeździła na festiwale do Jarocina. Na niedzielnym koncercie reaktywowanej w 2007 roku grupy pojawili się w Lizard Kingu zarówno ci, którzy z sentymentem wracają do płyty “Europa i Azja” z 1987 roku, jak i młodsi, którym spodobał się wydany trzy lata temu krążek “Miłość jak dynamit”.

Razem z nowym wokalistą zespołu – Bartkiem Szymoniakiem, publiczność wspólnie zaśpiewała najbardziej znane kawałki.  Wnętrze klubu wprawdzie nie pozwalało na wielkie  szaleństwa, ale i tak znalazło się kilku chętnych do poskakania przy dźwiękach piosenek Szpala. Zresztą nie tylko ich, bo w repertuarze grupy znajduje się także przebój Chłopców z Placu Broni – “Kocham wolność”.

Cały koncert zakończyło powtórne odśpiewanie “Naszego reggae”, którego tekst pasuje znakomicie nie tylko do odległych czasów dawnych jarocińskich festiwali ale też do dzisiejszych realiów.

Ania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz