POZnań

Spotkanie online z prezesem MPK

Prezes Dostani, prezes tulibacki  Foto: materiały prasowe / MPK

Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który w MPK Poznań przepracował 44 lata, a przez 23 lata zarządzał firmą. Dziś odbyło się spotkanie online nowego prezesa z mieszkańcami. Padały przeróżne pytania. Jak wyglądają plany napraw, jak wyglądają plany rozwoju firmy, czy będą podwyżki, czy zmienią się mundury dla pracowników Nadzoru Ruchu?

Stery w MPK Poznań przejął Krzysztof Dostatni. Jak sam podkreśla, komunikacja miejska to nie tylko jego praca, ale i hobby.

Nowy prezes rozpoczął pracę w MPK Poznań w 2001 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Pracował w dziale Inżynierii Ruchu, a następnie w Nadzorze Ruchu, którego został kierownikiem. Od maja 2020 roku, jako wiceprezes ds. operacyjnych, odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu. Sam również posiada uprawnienia do prowadzenia tramwaju.

Jak będzie wyglądać kolorystyka pojazdów, czy zostanie ona ujednolicona?

Z wypowiedzi prezesa wiemy, że kolorystyka jest taka sama, to co różni nowe pojazdy, to zastosowanie perłowego lakieru, który pod różnymi kontami daj nieco inny odcień. Na pewno nie możemy liczyć na przemalowanie wszystkich pojazdów, ze względu na koszty, które by to wygenerowało. Dowiedzieliśmy się też, że nowe elektryczne autobusy, które niedługo zostaną dostarczone będą malowane perłowym lakierem.

Uprawnienia do prowadzenia pojazdów

Prezes Dostani posiada uprawnienia do prowadzenia tramwajów. Nie pracuje już jako motorniczy. Jednak nie zamierza, z tego rezygnować. Będzie to robił bardziej dla przyjemności, w wolnym czasie na liniach turystycznych. I zaprasza wszystkich 8 sierpnia na przejażdżkę bimbą, której on będzie motorniczym.

Czy porusza się komunikacją?

Kalendarz prezesa jest wypełniony różnymi spotkaniami i czasami będzie musiał skorzystać ze służbowego auta. Jednak jak zapewnia nie zamierza tylko i wyłącznie używać tego środka transportu i jak to będzie możliwe, będzie jeździł po Poznaniu komunikacją.

Jaki tramwaj darzy darzy największą sympatią?

Zdecydowanie wagon N. Wymaga on większego szacunki i respektu. Taki tramwaj wymaga od motorniczego większej uwagi.

Ponieważ nowy prezes był w przeszłości motorniczym, to padło pytanie o jego ulubioną linię?

Bez wahania wskazał 8-mkę w starym przebiegu Ogrody – Miłostowo, ponieważ przebiega przez Jeżyce, wśród starej zabudowie

Na koniec spotkania prezes Dostatni dodał jeszcze ważne zdanie:

Nie chcemy zmuszać, ale zachęcać do podróżowania komunikacją.

Całość spotkania możecie obejrzeć na profilu MPK Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz