Sport

Poznaliśmy wszystkich uczestników Memoriału Gołasia

XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ostatni weekend wakacji, w wielkopolskim Zalasewie odbędzie się XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, podczas którego spotkają się gwiazdy światowej siatkówki. Organizatorzy ogłosili dziś ostatniego uczestnika tej największej siatkarskiej imprezy w Wielkopolsce oraz rozpoczęli sprzedaż biletów.

Fundacja Memoriału Arkadiusza Gołasia wcześniej przedstawiła trzech uczestników dziewiętnastej edycji turnieju: Projekt Warszawa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE GiEK Skra Bełchatów. Fani siatkówki będą mogli podziwiać takich zawodników jak Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Andrzej Wrona, Artur Szalpuk, Kevin Tillie czy Linus Weber. Turniej poprzedzą warsztaty siatkarskie dla 150 osób z Powiatu Poznańskiego.

Anna Sumelka, założycielka Fundacji, podkreśla, że postawiono na cztery polskie zespoły z nadzieją na sukces reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Mieliśmy kilka ciekawych propozycji zza granicy, ale wspólnie z Fundacją podjęliśmy decyzję, że w tym roku stawiamy na czołowe marki PlusLigi, wśród których znajdują się reprezentanci Polski – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Swoją chęć udziału w Memoriale zgłosiła reprezentacja Libii – wierzymy jednak, że wspólnie z kibicami odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego – dodaje.

Jastrzębski Węgiel, po wyśmienitym sezonie, w którym zdobyli mistrzostwo Polski i srebro Ligi Mistrzów, weźmie udział w Memoriale. Prezes klubu, Adam Gorol, wyraził radość z powrotu do Zalasewa po raz pierwszy od 2019 roku i możliwość rywalizacji z innymi czołowymi polskimi drużynami.

XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się 31 sierpnia i 1 września, a bilety są już dostępne na Biletomat.pl.

Bardzo dziękuję prezesom klubów z Jastrzębia-Zdroju, Warszawy, Kędzierzyna-Koźla i Bełchatowa za przyjęcie naszego zaproszenia – mówi Jacek Kubiak prezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Udział w naszej imprezie to najpiękniejszy sposób w jaki możemy uczcić pamięć o Arku, zapraszam wszystkich kibiców siatkówki by w tych dniach być na trybunach razem z nami – dodaje.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz