BizNews

Solaris w kraju tulipanów

Solaris Urbino 18  Foto: Marcin Gorgolewski / materiały prasowe

40 nowych autobusów Solaris dostarczył właśnie do firmy Connexxion. Spółka, będąca częścią grupy Transdev jest jednym z największych w Holandii operatorów świadczących usługi z zakresu transportu publicznego.

Z przegubowych Solarisów Urbino przewoźnik będzie korzystał w holenderskim regionie Amstelland-Merlanden, w ramach tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.

Najnowsze pojazdy z Bolechowa wyposażone zostały w szereg rozwiązań podnoszących poziom komfortu i bezpieczeństwa a także możliwość bezpłatnego skorzystania z Internetu Wi-Fi oraz pokładowych gniazd USB umożliwiających naładowanie urządzeń mobilnych. Ponadto, autobusy posiadają rozbudowany system monitoringu i informacji pasażerskiej oraz system przeciwpożarowy.

Z kolei kierowcy mają do dyspozycji klimatyzowane, otwarte kabiny wyposażone m.in. w ogrzewane i wentylowane fotele oraz monitory wyświetlające obraz z pięciu kamer wewnętrznych a także jednej z widokiem na drogę.

Specyfikacja pojazdu oraz umiejętne gospodarowanie przestrzenią sprawiają, że nowym Urbino 18 dla Connexxion może jednocześnie podróżować 140 osób, z czego dla 46 przewidziano miejsca siedzące, których aż 15 dostępnych jest z niskiej podłogi.

Realizacja przez firmę Solaris Bus & Coach pierwszego w jej dotychczasowej historii zamówienia z Holandii zaowocowało już kolejnymi kontraktami. Wielkopolski producent podpisał już bowiem umowy na kolejne cztery nowe Urbino 18 z konwencjonalnym napędem oraz dwa autobusy tego samego rodzaju napędzane sprężonym gazem ziemnym CNG. Wszystkie pojazdy dostarczone zostaną ponownie do spółki Connexxion latem 2018. Co więcej, przedstawiciele Solarisa uczestniczą w zaawansowanych konsultacjach rynkowych w Amsterdamie, Rotterdamie oraz Hadze; trzech holenderskich miastach, w których transport publiczny obsługiwany jest przez spółki miejskie.

Holandia planuje aby począwszy od 2025 wszystkie nowe autobusy były napędzane elektrycznie. Solaris, mający w swej ofercie pojazd bateryjny ogłoszony najlepszym autobusem miejskim w plebiscycie ‘Bus of the Year 2017’ – nowego Solarisa Urbino 12 – oraz doświadczenie w postaci blisko 2000 dostarczonych klientom pojazdów elektrycznych

Użyte w artykule zdjęcia: Solaris, Marcin Gorgolewski / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz