Aglomeracja

Solaris na elektrycznej fali

Solaris na Starym Rynku  Foto: Hasselblad H4D

Kilka dni temu Solaris wygrał przetarg na dostawę 300 autobusów międzymiastowych dla rzymskiego przewoźnika, a dziś ogłosił, że jego pojazd Elektryczny Urbino electric został wybrany autobusem roku 2016 w Hiszpanii. Najbardziej innowacyjny produkt w portfolio firmy z Bolechowa otrzymał prestiżowy tytuł Autobusu roku 2016 w Hiszpanii. Nagroda przyznawana jest przez branżowy magazyn „Viajeros”.

Solaris Urbino Electric na Ławicy - Poznań 02.06.2012 r.Wczoraj w Madrycie odbyło się oficjalne wręczenie nagród. W konkursowym jury zasiedli przedstawiciele kilkudziesięciu najistotniejszych przedsiębiorstw miejskiego transportu w Hiszpanii oraz eksperci branży motoryzacyjnej tamtejszego rynku.

Oceniając takie parametry pojazdu, jak niezawodność i przyjazność środowisku naturalnemu kapituła zdecydowała się przyznać tytuł Autobus Roku 2016 w Hiszpanii nowemu Solarisowi Urbino 12 electric.

Podpoznański Solaris jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczął pracę nad rozwojem autobusu w pełni bezemisyjnego i po raz pierwszy zaprezentował go w 2011 roku. W dobie postępujących zmian klimatycznych i związaną z koniecznością ograniczania szkodliwych emisji, coraz więcej operatorów europejskich decyduje się na ekologiczny i cichy środek transportu.

W tej chwili bateryjne pojazdy polskiej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski. W najbliższych miesiącach elektryczne Solarisy rozpoczną kursy w Barcelonie. Ponadto nagrodzony najnowszy model – nowe Urbino 12 electric – jest w tej chwili testowany w Paryżu. W bliskiej przyszłości zaś nowe bateryjne Solarisy wyjadą na ulice Hanoweru i Hamburga oraz Tampere w Finlandii.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz