POZnań

Sobotnia wycieczka po Poznaniu

Kazimierz Nowak  Foto:

Lato to czas wakacyjnych przygód. Tych mniejszych i większych. Zachęcamy na sobotnią wyprawę po Poznaniu, ale śladami poznańskich podróżników. Czy trasa powiedzie nas przez pustynie, którą przemierzał Kazimierz Nowak? Przy odrobinie wyobraźni… dlaczego nie?

Przygotowujemy się do sobotniej wycieczki tematycznej Poznaniacy na krańcach świata! – zapowiadają przewodnicy PoPoznaniu.pl – w czasie spaceru nie dotrzemy na cmentarz na Górczynie, gdzie pochowany został Kazimierz Nowak, ale historię jego afrykańskiej wyprawy na pewno opowiemy.

Podczas wspólnego spaceru przewodnicy opowiadać będą o poznańskich podróżnikach. Będzie to zatem okazja, by przemierzyć dzięki tym opowieściom niemal wszystkie kontynenty. Usłyszymy historie osób, które w szeroki świat ruszały właśnie z naszego Poznania. Będą to historie, które wydarzyły się naprawdę, mimo że przypominają scenariusze przygodowych filmów.

To wycieczka dla wszystkich, którzy chcą już teraz poczuć nastrój wakacyjnych wypraw i przygody! – przekonują organizatorzy sobotniej wyprawy.

Przytaczane niezwykłe historie będą nas miały przekonać, że poznańska solidność i zaradność mogły się przydać nawet w środku równikowego lasu, że globtroterów z naszego miasta cechowało wyjątkowo ludzkie spojrzenie na otaczającą rzeczywistość i duża wrażliwość na biedę, wreszcie, że podróżnicy ci mieli w sobie sporo fantazji porywając się na niejedno szaleństwo.

Wyprawa Poznaniacy na krańcach świata rozpocznie się na placu Cyryla Ratajskiego w sobotę (13.06) dwukrotnie. Pierwsza grupa wyruszy o 9:30, kolejna o 15:00.

Spacery odbywają się w konwencji freewalking tour, a więc wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody – podkreślają organizatorzy – na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Sobota po opadnięciu porannych mgieł powinna być już pogodna i ciepła. Będzie około 25ºC. Nieco więcej chmur pojawi się po godzinie 16:00, ale padać może dopiero późnym wieczorem.

Pamiętajcie również o wakacyjnych “Podkoziołkach”, czyli wycieczek z przewodnikiem. Więcej o nich możecie przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz