K U L T U R A

Śladami Powstania Wielkopolskiego – ciekawe przechadzki

Pomnik Powstańców Wielkopolskich  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Tradycyjnie w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poznańscy przewodnicy zapraszają na spacery po mieście śladami wydarzeń z 1918 i 1919 roku.

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszajaW kolejną rocznicę wybuchu największego polskiego zwycięskiego powstania przewodnicy z grupy PoPoznaniu zapraszają na spacer po teatrze wydarzeń – miejscach z nim związanych. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy Pomnika Powstańców Wielkopolskich.

Ale usłyszeć będzie też o mniej znanych wydarzeniach jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych.

Przemówią do nas uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Nasz spacer to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim – zaprasza przewodnik Piotr Ciesielski

Na wycieczki organizatorzy zapraszają 27 grudnia o godzinie 13:00 i 17:00, początek przed ratuszem, zakończenie przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Wycieczki odbywają się w konwencji free walking tours – wstępne zapisy nie są wymagane, spacer odbywa się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników, a na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Odsłonięcie pomnika Powstańców Wielkopolskich - 19.09.1965

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, facebook , Kronika Miasta Poznania / Cyryl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz