BizNews

Sklepy wydłużają godziny otwarcia

Otwarcie 600 sklepu Lidl  Foto: Lidl

Część wprowadzonych przez rząd kolejnymi ograniczeniami w związku z koronawirusem, które obowiązują od początku kwietnia, dotyczy sklepów. Zgodnie z nimi znacznie zmniejszono ilość osób, które mogą równocześnie robić zakupy. Teraz sklepy dwóch sieci wydłużają godziny otwarcia.

Obecnie limit osób w sklepie wynosi do trzech osób na kasę, sklepy spożywcze, apteki, drogerie w godzinach od 10:00 do 12:00 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia. Nałożony został również obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu.

Niecałe dwa tygodnie temu sklepy wprowadziły szereg rozwiązań, które miały chronić klientów i pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Podjęto także wtedy decyzję o skróceniu czasu pracy sklepów.

Po ostatnich zmianach wprowadzonych przez rząd sklepy sieci Biedronka i Lidl pracować będą jednak dłużej. Ma to także zapewne związek ze zbliżającymi się świętami.

Sklepy Lidl

Sklepy tej sieci w całej Polsce będą otwarte od godz. 6:00 do godz. 24:00 od poniedziałku do soboty. W niektórych z nich będziemy mogli zrobić zakupy przez całą dobę. W Poznaniu będą to sklepy przy ulicy Mieszka I oraz Szymanowskiego.

Sklepy Auchan

Od początku kwietnia zmieniają się także godziny pracy w sklepach Auchan, które otwarte będą od godziny 6:30 do 21:00, a w niedziele handlowe od 6:30 do 20:00.

Sklepy Biedronka

Biedronka reaguje na nowe zmiany ogłoszone przez polski rząd w związku z aktualną sytuacją – ogłosiła sieć w komunikacie o wydłużeniu godzin otwarcia – wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych.

Sklepy Biedronka już czynne są w godzinach od 6:00 do 24:00. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli od 7 do 10 kwietnia, sklepy tej sieci będą czynne całą dobę.

Dzięki temu Polacy będą mogli komfortowo zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc – argumentuje swoją decyzję spółka.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Lidl, Biedronka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz