Sport

Sisi będzie grał w Kolejorzu

Sisinio González Martínez  Foto: Lech Poznań

Z klubu odchodzą zawodnicy, którzy przysporzyli Lechowi nie tylko punktów, ale też dużo pozytywnych emocji. Ich miejsca nie mogą pozostać puste. Umowę z Kolejorzem podpisał właśnie 29-letni Hiszpan Sisinio González Martínez.

Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który ma bardzo ciekawe doświadczenie z La Liga i Segunda Division – wyjaśnia Piotr Rutkowski – po obserwacjach i analizie jego gry w ostatnich latach możemy powiedzieć, że ma szansę zaaklimatyzować się w Lechu i zaskarbić sympatię kibiców.

Ostatnio pomocnik występował w koreańskim klubie Suwon FC, z którym rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Wcześniej był piłkarzem m.in. Realu Valladolid, Recreativo Huelva i Osasuny Pampeluna. Sisi jest pierwszym Hiszpanem, który zagra w poznańskim klubie.

Jest waleczny, bardzo mocno angażuje się w każdy mecz i dobrze prezentuje się pod kątem wytrzymałości, co w przypadku skrzydłowego jest ważnym parametrem – ocenia Piotr Rutkowski – przy tym jest świetnie wyszkolony taktycznie, technicznie i nie boi się gry jeden na jeden.

Nim została podpisana umowa Sisi przeszedł testy medyczne. Kontrakt obowiązywać będzie przez 6 miesięcy i jest pierwszym, tej zimy transferem. Umowa może jednak zostać przedłużona przez klub o dwa lata. W Lechu Sisinio González Martínez będzie występował z numerem 25.

Lubie być przy piłce. Jaki jest mój styl gry? Podanie, podanie i jeszcze raz podanie, lubię, gdy zespół, w którym gram utrzymuje się przy piłce – mówi Sisi – jestem jednak otwarty na wizję trenera Urbana i będę grać tak jak on będzie ode mnie tego wymagał.

Nieco wcześniej Lech Poznań podjął decyzję o skróceniu wypożyczeń dwóch piłkarzy. Tuż po weekendzie przygotowania do drugiej części sezonu z Lechem rozpoczną Mateusz Lis i Maciej Wilusz.

Sisinio González Martínez

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz