Siatkówka: Liga Kadetów

LIga Kadetów - Enea Energetyk Poznań - UKS SMS Joker Piła II  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Trwa drugi etap Ligi Kadetów. W grupie D zmierzyły się zespoły Enea Energetyka Poznań z UKS SMS Joker Piła II. Poznaniacy wygrali 3:1 (15:25, 25:19, 25:14, 27:25).

Pilanie byli już po pierwszym meczu tej części rozgrywek. I mieli na koncie zwycięstwo nad IUKS Jedynką Poznań. Wydaje się, że może to dało im więcej pewności na początku tego spotkania. Pierwszy set należał właśnie do nich. Poznaniacy zawodzili w każdym elemencie. Na szczęście przerwa po zmiana stron dobrze wpłynęła na morale poznańskiego zespołu i drugi set padł łupem Enea Energetyka.
W trzecim secie Energetyk zdobył 10 punktów tracąc tylko jeden. Zespół z Piły zatrzymał się, a poznaniacy dobrze ten czas wykorzystali. Ostatnia partia spotkania była za to bardzo wyrównana. Przyjezdni byli nawet blisko tie-breaka. Na szczęście set zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Enea Energetyk Poznań – UKS SMS Joker Piła II 3:1 (15:25, 25:19, 25:14, 27:25)

W niedzielę, 14 października kadeci Enea Energetyk Poznań spotkają się z IUKS Jedynką Poznań.