Siatkówka – III liga, niewiele zabrakło do zwycięstwa

untitled-13_11_2021_energetyk_orzel_osiek-1115  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W meczu III ligi między TSK Orzeł Osiek, a Eneą Energetykiem Poznań II lepsi okazali się wyżej sklasyfikowani w tabeli goście. O końcowym wyniku musiał zdecydować tie-break.

Pierwsze dwa sety zapowiadały szybkie rozstrzygnięcie na korzyść przyjezdnych. Mimo, że energetyczni walczyli, to proste błędy, które popełniali spowodowały, że orzełek odlatywał. Trzecia partia przyniosła mały punkt dla energetycznych i szansę walki o tie-break. Czwarty set mógł się zakończyć się lepszym wynikiem, jednak w końcówce znów pojawiły się błędy, które mogły dać szansę zwycięstwa osieczanom.

W tie-break’u zdecydowanie przeważali przyjezdni. Prowadzili 5-punktami. Jednak to nie dało pewnego zwycięstwa, ponieważ poznaniacy doprowadzili do remisu i pierwsi stanęli przed szansą zakończenia spotkania. I tu znów pojawiły się błędy, które trapiły zespół od początku spotkania.

TSK Orzeł Osiek – Enea Energetyk Poznań II 3:2 (25:21, 25:21, 21:25, 23:25, 17:15)

Na czele tabeli III ligi znajduje się UKS SZAMOTULANIN Szamotuły, a tuż za nim pierwszy zespół Enea Energetyk Poznań.

Kolejne spotkanie domowe odbędzie się 20 listopada, kiedy to gościć będziemy zespół SPS Voley Piła.