Sport

Siatkarskie muzeum przyjedzie na Memoriał Gołasia

Siatkarskie muzeum (6)  Foto: Voley Bajka / materiały prasowe

Puchar Mistrzów Świata zdobyty przez Reprezentację Polski, wszystkie medale w historii polskiej siatkówki oraz niezliczone koszulki sportowe z całego świata podziwiać będzie można w trakcie XV Memoriału Arkadiusza Gołasia. Do imprez pozostały niespełna 3 miesiące! Organizatorzy przygotowali także sporo atrakcji towarzyszący meczom.

Październikowy Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się piętnasty raz. W turnieju udział wezmą 4 topowe drużyny PlusLigi. W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel, tuż po nich o awans do finału powalczą PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Kibice podziwiać w akcji będą mogli tak utytułowanych zawodników jak: Piotr Nowakowski, Julian Lyneel, Mariusz Wlazły czy Michał Masny. Tradycyjnie nie zabraknie Mistrzów Świata, Europy i reprezentantów kilku krajów z całego świata.

Pośród stoisk, jakie znajdą się na imprezie, pojawi się siatkarskie muzeum, przygotowane przez Volley Bajkę. Stroje reprezentacyjne Mistrzów Świata – Damiana Wojtaszka i Pawła Zagumnego, puchar Mistrzów Świata z 1974 roku z Meksyku, wywalczony przez drużynę Wagnera czy wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki, to tylko niektóre pamiątki, jakie podziwiać będą kibice zgromadzeni w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu-Zalasewie.

Użyte w artykule zdjęcia: Voley Bajka / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz