Sport

Siatkarskie gwiazdy zmierzą się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia - Zalasewo/Swarzędz 7  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia - Zalasewo/Swarzędz 7.10.2018 r.

Konarski, Nowakowski, Kochanowski, Łomacz czy Kłos to tylko wybrani Reprezentanci Polski, którzy znajdują się w składach zespołów, które już za niespełna dwa tygodnie zmierzą się w Swarzędzu-Zalasewie w siatkarskim XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. W sprzedaży dostępne są ostatnie bilety na to wydarzenie.

Po niezapomnianych siatkarskich przeżyciach, jakich dostarczyła ubiegłoroczna edycja Memoriału, po raz drugi z rzędu zagości on w Zalasewie pod Swarzędzem.

Patrząc na pozytywne opinie zawodników, sztabów szkoleniowych i przede wszystkim kibiców, można śmiało powiedzieć, że przy ubiegłorocznej imprezie sprawdziliśmy się w roli gospodarza bardzo dobrze – mówi Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Jestem dumny, że najlepsi siatkarze na świecie ponownie zagoszczą w progach hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 – dodaje. Swój udział w turnieju potwierdziły cztery topowe drużyny PlusLigi: PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz drużyna z Warszawy – która według doniesień medialnych – jest w przededniu podpisania umowy z nowym sponsorem tytularnym.

Aż piętnastu Reprezentantów Polski znajduje się w składach drużyn, które zaprezentują się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Nie brakuje również najlepszych zawodników innych krajów – kibice w Zalasewie podziwiać będą między innymi – Francuzów, Belgów, Niemców czy Serbów. Dla fanów siatkówki z Wielkopolski impreza ta to niemalże jedyna okazja do przyjrzenia się z bliska najlepszym zawodnikom, występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tradycyjnie nie zabraknie Mistrzów Świata, medalistów Mistrzostw Europy czy Ligi Narodów. Impreza odbędzie się pomiędzy trwającym obecnie w Japonii Pucharem Świata, a startem PlusLigi. W serwisie Ticketos.pl są dostępne ostatnie wejściówki na to wydarzenie. W zeszłym roku sportowców oklaskiwał komplet publiczności.

W pierwszym półfinale Memoriału zmierzą się dwa zespoły, których bardzo zacięta rywalizacja rozstrzygnęła o tym, kto awansował do meczu finałowego PlusLigi. Wtedy – po ponad dwugodzinnym meczu – triumfowało ONICO Warszawa. Ambitni Jastrzębianie będą mieli okazję do rewanżu jeszcze przed startem rozgrywek. Składy obu ekip wyglądają imponująco. Konarski, Popiwczak i Fornal kontra Nowakowski, Kwolek, Łukasik czy Wojtaszek. Kampa, Lyneel, Vigrass i Fromm kontra Brizzard, Tillie, Grobelny czy Van Den Dries. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco niż półfinał PlusLigi z ich udziałem. Kto tym razem będzie górą? Okaże się już 19 października.

Drugi półfinał XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia będzie świętem nie tylko na boisku, ale również na trybunach. Kluby kibica obydwóch zespołów znane są w całej Polsce, są ze sobą również zaprzyjaźnione. Fani Jurajskich Rycerzy po ubiegłorocznym turnieju pozostawili po sobie niezapomniane wrażenie. Chrzciny autokaru, sektorówka z wizerunkiem Gołasia i przepiękna zabawa przez cały czas trwania imprezy zapisały się złotymi głoskami w sportowej historii Swarzędza. Na parkiecie pojawią się same siatkarskie znakomitości – Wlazły, Kłos, Łomacz, Kochanowski i Ebadipour ze Skry Bełchatów zmierzą się z Masnym, Boćkiem, Walińskim, Ferreirą czy Verheesem z Zawiercia.

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to nie tylko ostatni sprawdzian dla drużyny przed startem PlusLigi, ale również przepiękna okazja do upamiętnienia wspaniałego sportowca, jakim był Arek Gołaś – mówi Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu CMC Zawiercie. – To dla nas zaszczyt, że możemy być częścią tego fantastycznego wydarzenia – dodaje.

Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia
Sobota, 19 października – półfinały
godz. 12:00 ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel
godz. 16:00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października
godz. 12:00 mecz o 3 miejsce
godz. 16:00 mecz o 1 miejsce

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz