Czerwonak

Seniorzy zaczynają zajęcia

Seniorzy  Foto: sxc

Seniorzy z Czerwonaka mogą już uczestniczyć w zajęciach Klubów Seniora. Rozpoczęły się także zapisy na nową edycję czerwonackiego Uniwersytetu III Wieku.

Zajęcia i spotkania w Klubach Seniora, działających przy GOK Sokół. właśnie się rozpoczęły. Działają tutaj Kluby w Owińskach, Czerwonaku oraz w Kicinie. Na co mogą liczyć seniorzy?

Uruchamiamy pełen pakiet zajęć bezpłatnych: aktywizujące z elementami tańca, jogi, śpiewu oraz plastyki – zapowiadają organizatorzy spotkań – ponadto dwa razy w tygodniu każdy z członków Klubów będzie mógł wziąć udział w spotkaniach integracyjnych oraz warsztatach z ciekawymi gośćmi czy koncentrujących się na ćwiczeniu pamięci.

Oprócz stałych zajęć i spotkań w planach są także wycieczki, wyjścia do kina czy teatru oraz imprezy taneczne. By zapisać się na zajęcia można kontaktować się z Sylwią Rubach, która jest opiekunem Klubów Seniora. Czeka ona na zgłoszenia pod numerem telefonu 780 121 703 lub na maile pod adresem sylwia@gok-sokol.pl

Seniorzy mogą się już również zapisywać na wykłady planowane na nową edycję czerwonackiego Uniwersytetu III Wieku. Cykl ośmiu wykładów rozpocznie się w październiku.

Oferta tematycznych spotkań prowadzonych przez wykwalifikowanych wykładowców cieszy się niegasnącą popularnością wśród seniorów z gminy Czerwonak – podkreślają organizatorzy – w tym roku postanowiliśmy wrócić do praktykowanej przed laty formuły uniwersyteckiej.

Wykłady będą się odbywać w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Rozpoczynać się one będą o 18:00 i trwać będą około 1,5 godziny.

Oto planowane wykłady zaplanowane na ten rok akademicki Uniwersytetu III Wieku

Problem kary śmierci. Historia i współczesność – prof. Adam Szymaniak (20.10.2021)

Jak zostać królem – przewodnik dla początkujących (o funkcjonowaniu brytyjskiej monarchii słów parę) – dr Marcin Łukaszewski (17.11.2021)

Walka z koronawirusem z perspektywy dyrektora szpitala – dr Cezary Nowosielski (12.01.2022)

Analiza wyborów prezydenckich 2020 – prof. Szymon Ossowski (9.02.2022)

Muzyka. Sport. Motywacja – Jacek Mezo Mejer (9.03.2022)

Wy-dobrze-jecie czyli dieta w wieku dojrzałym – Natalia Chromińska, Dorota Łapa / Orkiszowe Pola (6.04.2022)

Czy uchodźcy zagrażają Europie? – dr Natalia Szulc, (11.05.2022)

Onkologia wczoraj i dziś – prof. Beata Kamińska (8.06.2022)

Zapisać można się wysyłając maila na adres sekretariat@gok-sokol.pl lub dzwoniąc pod numer 511 134 721 czynny w godzinach od 8:00 do 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz