K U L T U R A

Scena nad Rusałką | mop | oysterboy

Scena nad Rusałką | Ofelia | Shyness  Foto: Kasia Lonowska

Przed nami pierwsze spotkanie z muzyką na żywo, której będzie można posłuchać na malowniczej scenie zlokalizowanej nad Rusałką.

mop

David Kaletka, czyli mop to działający od 2020 roku muzyk, który w swoim brzmieniu łączy alternatywę, elektronikę czy alternatywny pop. David to pełen pakiet – komponuje, pisze teksty, śpiewa, gra na gitarach i klawiszach. Muzyka jest dla niego formą relaksu, odskoczni od rzeczywistości, dlatego nie ogranicza się do jednego stylu a robi to na co aktualnie ma ochotę. Mopa nie da się zaszufladkować, co będzie chciał udowodnić na zbliżającej się wielkimi krokami płycie. To artysta, którego trzeba zobaczyć na żywo z uwagi na energię i kontakt z publicznością. W tym roku był supportem na trasie jednego z największych polskich artystów – Ralpha Kamińskiego!

oysterboy

Jako wokalista grupy Terrific Sunday podbił wszystkie główne sceny festiwali muzycznych w Polsce. Nadszedł czas na solowy, indie projekt Piotra Kołodyńskiego, w nostalgicznym ale przebojowym klimacie!. Piosenki z pierwszej EPki spotkały się ze świetnym przyjęciem ze strony mediów oraz radiostacji takich jak: Radio 357, Meloradio, MUZO, Eska Rock (i wielu innych). Piosenki gościły także na listach przebojów. Wszystkie dotychczas wydane utwory podbijały oficjalne playlisty serwisów streamingowych, zbierając coraz większe grono fanów – jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty. Utwór “Mediolan”, nagrany we współpracy z zespołem Niemoc, w ramach projektu “My Name is Poznań”, jest najczęściej odtwarzaną piosenką konkursu. Z zaledwie czterema piosenkami na koncie, oysterboy zagrał już na OFF Festival 2022, showcasie Great September oraz wyprzedawał swoje pierwsze koncerty. Muzyk stworzył klimatyczne klipy kamerą Super8, co docenione zostało na TikToku (1,3M odtworzeń fragmentu teledysku) i Instagramie.

Scena nad Rusałką | mop | oysterboy

Scena nad Rusałką
czwartek, 1 czerwca, godzina 19:30

Scena nad Rusałką Mop + Oyster Foto: mteriały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz