Centrum

Samochód znów zatrzymał tramwaje

Zablokowane tramwaje (archiwum)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Zablokowane tramwaje (archiwum) Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmŹle zaparkowany samochód dostawczy ponownie zablokował ruch bimb w centrum Poznania. Nie mogą one przejechać torowiskiem przy Placu Wolności.

Tramwaje zatrzymały się o godzinie 8:10, gdy w pobliżu baru mlecznego samochód został zaparkowany blokując tory – informują pracownicy MPKNa miejsce skierowaliśmy Nadzór Ruchu, wezwaliśmy Policję i Straż Miejską.

Bimby muszą jechać objazdem. Przy ul. Kórnickiej i przy ul. Dolna Wilda są radiowozy MPK, które kierują tramwaje na inne trasy.

Torowisko przy Placu Wolności to chyba najczęściej blokowane miejsce przez kierowców bez wyobraźni. Zatrzymują się “tylko na chwilę” bo biegną na przykład do banku. Ta “chwila” może być jednak bardzo droga, bo oprócz mandatu trzeba pokryć jeszcze koszty przestoju wszystkich zablokowanych bimb. W tym akurat miejscu jeździ ich dość dużo, z czego poruszający się na co dzień samochodem, mogą nie zdawać sobie sprawy.

AKTUALIZACJA – samochód został odholowany o godzinie 9:28 i bimby mogły wrócić na swoje trasy, ale trzeba się liczyć z tym, że do około godziny 11:00 mogą jechać nie tak, jak wskazuje rozkład jazdy.

Zablokowane bimby na Placu Wolności - 16.07.2012 Foto: monitoring MPK

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz