Grunwald

Są ranni po zderzeniu bimb

SĄ RANNI PO ZDERZENIU BIMB  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dwa tramwaje zderzyły się na Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego. Do wypadku doszło około godziny 17:00.

W tej chwili wiemy, że w zderzeniu poszkodowane zostały przynajmniej dwie osoby – informuje nas Iwona Gajdzińska z MPK (17:25).

Do zderzenia doszło, gdy tramwaj linii 1 skręcał na Rondzie w lewo, w kierunku Junikowa. Ostateczny bilans rannych to 8 osób. Wśród nich jest motorniczy i dwójka dzieci w wieku 9 i 16 lat.

W rejonie wypadku są spore utrudnienia komunikacyjne. Tramwaje nie kursują w kierunku Junikowa. Pasażerowie muszą korzystać z komunikacji zastępczej, którą szybko uruchomiło MPK.

Stoję od kilku minut na przystanku na Grunwaldzkiej, ale nie jadą ani autobusy, ani tramwaje – relacjonuje Piotr – ludzie na przystanku nie wiedzą co się dzieje, nie ma żadnej informacji.

Wszystko wskazuj na to, że motorniczy jednej z bimb nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu tramwajowi, który opuszczał skrzyżowanie. Policja odebrała mu już uprawnienia. Badanie alkomatem na miejscu potwierdziło, że obaj motorniczy byli trzeźwi.

Dotarła do nas informacja (nie potwierdzona przez MPK), że jeździ w tej chwili jeden przegubowy autobus. Jest jednak na tyle przepełniony, że stoi na przystanku kilka minut, ponieważ mimo ścisku kolejne osoby próbują się do niego dostać.

Trudno wymagać od MPK czy ZTM, by informowało każdego pasażera stojącego na przystankach. Od początku miesiąca działa system ostrzegania sms.

Problemy z przejazdem mają także samochody, które utknęły w korkach na drogach prowadzących do Ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego.

AKTUALIZACJA (18:00) – wiadomo, że w zderzeniu rannych zostało 8 osób. Bimby nadal stoją. Podobnie jest z samochodami, zwłaszcza jadącymi od strony Piątkowa w kierunku Górczyna. Samochody kierowane są ulicą Grunwaldzką, następnie zawracają i z Grunwaldzkiej skręcają w prawo w kierunku Górczyna.

AKTUALIZACJA (18:30) – zakorkowany jest w tej chwili praktycznie tylko przejazd w kierunku z północy na południe. Jadąc w kierunku Górczyna samochody zatrzymują się w korku zaczynającym się przy Bukowskiej.

AKTUALIZACJA (19:33) – ruch na Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego został wznowiony.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Przepraszam bardzo jaka zastępcza komunikacje uruchomiło MPK ? Bardzo chciałabym wiedzieć, bo czekałam na przystanku Bałtyk 30 min i żadnego pojazdu nie widziałam …

  • Dziękuję Panom motorniczym… za nieuwagę! MPK dziękuję za podstawienie komunikacji zastępczej! To dzięki Wam nie dojechałam na Koncert w Auli UAM /bilet ponad 100 zł/
    I jak tu korzystać z komunikacji miejskiej!

    DZIĘKUJĘ!