K U L T U R A

Rzeźbiarskie Grand Prix na wystawie w Starym Browarze

Grand Prix Rzeźby  Foto: UAP /materiały prasowe

Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej to idea organizowanego przez Uniwersytet Artystyczny 6 Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego.

Uczelnia ogłosiła zwycięzców konkursu. Grand Prix w kategorii „Mała Forma Rzeźbiarska” otrzymała Barbara Wojewoda z ASP Kraków za pracę “…”, aw kategorii „Medal i Płaskorzeźba” Agata Bujnicka z ASP Gdańsk za pracę „Transformacje”.

W konkursie przyznano jeszcze 14 nagród specjalnych i 2 wyróżnienia. Biennale jest szóstą edycją ogólnopolskiego konkursu, który upamiętnia profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artystę i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955–2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu).

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej – mówi dr Dawid Szafrański, komisarz wystawy.

W tym roku do konkursu 107 osób zgłosiło w sumie 190 prac. 149 w kategorii „Mała Forma Rzeźbiarska” i 41 w kategorii „Medal i Płaskorzeźba”.

Wystawę finalistów można oglądać w Galerii Słodownia w Starym Browarze, a towarzyszy jej prezentacja “Proces formy – z archiwum Józefa Kopczyńskiego”. Kuratorem tej wystawy jest Jan Matusewicz.

Użyte w artykule zdjęcia: UAP /materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz