SieBuduje

Rycerska – nowa część osiedla w Dąbrowie

Rycerska  Foto: Nickel Development

Dom czy mieszkanie? Coraz więcej osób wybiera to pierwsze, choć mieszkania również cieszą się sporym zainteresowaniem. Wybierając dom chętnie korzystamy z ofert deweloperów, którzy budują osiedla poza miastem. Decyduje przede wszystkim cena, ale również coraz lepszą komunikację w ramach naszej aglomeracji. Dojazd z okolicznych gmin do centrum Poznania nie wiąże się już praktycznie z żadnymi uciążliwościami, a zyskujemy własne lokum z dala od miejskiego zgiełku.

Rycerska Foto: Nickel Development

Te wszystkie zalety wydaje się mieć najnowsza inwestycja firmy Nickel Development. Powstająca kolejna część Osiedla Księżnej Dąbrówki, nazwana Rycerska, oddalona jest zaledwie 4 km od granic miasta i 16 do jego centrum. Łatwy dojazd do centrum miasta zapewnia zarówno wybudowana w 2012 r. zachodnia obwodnica stolicy Wielkopolski, jak i pobliska stacja kolejowa Palędzie. W jej ramach do przyszłego roku ma powstać w gminie Dopiewo 15, 2-piętrowych domów wielorodzinnych z ogrodami i dużymi tarasami. W każdym z nich zamieszka docelowo tylko sześć rodzin.

Powstające od 2000 roku Osiedle Księżnej Dąbrówki to szczególne miejsce na mapie okolic Poznania, każdy kolejny etap naszej inwestycji wyróżnia się odmienną stylistyką, współgrającą jednak z pozostałymi częściami osiedla, nowoczesną architekturą oraz szczególną dbałością o infrastrukturę i detale wykończenia budynków – twierdzi Magda Deszczyńska z firmy Nickel Development – wiemy, że klienci poszukują takich przyjaznych miejsc z pozytywną atmosferą, zmęczeni zwartą i ponurą miejską zabudową, dlatego też połowę powierzchni powstającego w Dąbrówce osiedla zajmować będą tereny zielone – przydomowe ogrody oraz osiedlowa zieleń, z wzdłuż oświetlonych, utwardzonych kostką uliczek Rycerskiej postawimy unikatowe, robione na zamówienie ławeczki.

Specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach w samym sercu osiedla deweloper ma wybudować plac zabaw.

Rycerska Foto: Nickel Development

W domach budowanych w ramach Rycerskiej powstaną mieszkania dwupokojowe o powierzchni 48 metrów kwadratowych, trzypokojowe o powierzchni 67 oraz czteropokojowe o powierzchni 78 metrów kwadratowych.

Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do swojej dyspozycji prywatne, przydomowe ogrody zajmujące od 82 do 218 metrów, natomiast ci na wyższych kondygnacjach duże tarasy o powierzchni od 12 do 43 metrów kwadratowych.

Na każde mieszkanie przypadają co najmniej dwa miejsca parkingowe, z czego 22 w zamykanych uchylnymi bramami garażach.

Rycerska Foto: Nickel Development

Projektując Rycerską postawiliśmy przede wszystkim na wygodę mieszkańców, rozwiązania funkcjonalne były dla nas priorytetem, mieszkania doświetlone są z trzech stron, aby zapewnić maksimum światła we wnętrzach – wyjaśnia Agnieszka Węgrowska z firmy Nickel Development –  duży nacisk położyliśmy także na elastyczność układu pomieszczeń, na przykład kuchnie, w zależności od preferencji klienta, mogą być oddzielnymi pomieszczeniami lub tylko aneksem w pokoju dziennym.

Dodaje również, że przy projektowaniu firma starała się także strefować mieszkania, mają one zatem swoją część dzienną i nocną. Łatwo łączyć lub dzielić pomieszczenia dzięki odpowiedniej liczbie okien i tak na przykład mieszkanie trzypokojowe, kiedy rodzina się rozrośnie, można łatwo zmienić w czteropokojowe – podkreśla Agnieszka Węgrowskagaraże powiększyliśmy o dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, a na życzenie klienta możemy zamontować w nich drzwi prowadzące bezpośrednio do ogrodu, co ułatwiłoby na przykład przechowywanie narzędzi ogrodowych.

Obecnie w sprzedaży dostępne są pierwsze cztery domy etapu Rycerska.  Mieszkania dwupokojowe kosztują 199.000,00 złotych, a za mieszkanie trzypokojowe trzeba zapłacić 299.000,00 złotych. Najdroższe są oczywiście mieszkania czteropokojowe, za które zapłacimy 349.000,00 złotych.

Dla pierwszych klientów przygotowaliśmy specjalne wiosenne promocje – zapewnia Magda Deszczyńska.

Rycerska Foto: Nickel Development

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz