POZnań

Rusza sezon kąpielowy

Jezioro Rusałka, plaża, miejsce do grilowania  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższą sobotę, 15 czerwca rozpoczynają się sezon letni na poznańskich kąpieliskach nad jeziorami oraz pływalni letniej Kasprowicza. Do końca wakacji będzie można odpoczywać i korzystać z kąpieli w stolicy Wielkopolski. Pływalnia letnia Kasprowicza otworzy się o godzinie 12:00 dla mieszkańców Poznania, a od 22 czerwca będzie czynna od 9:00. Dostępne będą także godziny dla pływaków, poranki (7:00-9:00), podczas których będzie możliwe korzystanie z dużego basenu. Ceny biletów pozostają takie same jak w poprzednim roku. Na kąpieliskach nad jeziorami, które również otwierają się 15 czerwca, będą czuwać ratownicy.

W sobotę, 15 czerwca startują miejskie kąpieliska nad poznańskimi jeziorami oraz pływalnia letnia Kasprowicza. Z wypoczynku nad wodą w stolicy Wielkopolski będzie można korzystać do końca wakacji. 

Pływalnia letnia Kasprowicza

Otworzy się dla poznanianek i poznaniaków spragnionych kąpieli w sobotę w samo południe. Przez pierwszy tydzień będzie działała w godzinach 12:00-20:00. Po zakończeniu roku szkolnego, czyli od 22 czerwca, wydłuży godziny otwarcia i będzie działała od 9:00. Uruchomione zostaną ponadto tzw. godziny dla pływaków, czyli poranki (7:00-9:00), podczas których będzie możliwe skorzystanie wyłącznie z 50-metrowego basenu pływackiego.Ceny wstępu na basen będą takie same jak w ubiegłym roku. Bilet normalny będzie kosztował 23 złote, a ulgowy 16 złotych. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym Poznania i seniorzy (Poznańska Złota Karta). 10-procentowy rabat czeka przy zakupie karnetu na 10 wejść. Warto również korzystać z obiektu po godzinie 18.00, wówczas cena biletu wynosi tylko 12 złotych. Uczestnicy programu OK Poznań mogą w dostępnej puli zniżek skorzystać z wejścia na basen letni za 1 zł. Bilety można kupować w kasach przy wejściu na pływalnie.

Chwiałka

Drugą z letnich pływalni POSiR – można będzie odwiedzić po zakończeniu roku szkolnego. Jako pierwsi z tego obiektu skorzystają uczestnicy Enea Junior Poznań Triathlon. Zawody triathlonowe dla najmłodszych odbędą się w sobotę, 22 czerwca, a już następnego dnia – w niedzielę, 23 czerwca – baseny będą dostępne dla wszystkich. W sezonie Chwiałka będzie otwarta w godz. 9:00-19:00. Cennik pływalni jest taki sam, jak obiektu w parku Kasprowicza.

Ratownicy na poznańskich plażach

Od soboty, 15 czerwca miłośnicy pływania pod chmurką będą mogli również wybrać się na jedno z czterech poznańskich kąpielisk. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zorganizują je nad Rusałką, Jeziorem Strzeszyńskim oraz Jeziorem Kierskim, które jako jedyne w Poznaniu posiada aż dwa kąpieliska (Plaża Smocza – Krzyżowniki oraz Plaża Parkowa w Kiekrzu). Kąpieliska będą funkcjonowały od godziny 10:00 do 18:00. W tym czasie będą strzeżone jednocześnie przez minimum dwóch, a w Kiekrzu trzech ratowników. Podczas ich obecności należy zwrócić uwagę na kolor flagi. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie pływania.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz