Aglomeracja

Rusza Akademia Młodego Ekonomisty!

uniwersytet ekonomiczny w poznaniu  Foto: uniwersytet ekonomiczny w poznaniu

uniwersytet ekonomiczny w poznaniu Foto: uniwersytet ekonomiczny w poznaniuAkademia Młodego Ekonomisty, a więc  zajęcia z edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów znają już uczniowie innych miast. Od października będzie mogła w nich uczestniczyć również  młodzież z Poznania.

Dzięki tym zajęciom blisko 130 gimnazjalistów zostanie studentami ekonomii uczestnicząc w cyklu sześciu interaktywnych spotkań prowadzonych przez wykładowców akademickich i psychologów biznesu. Tematem zajęć będą zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu, inwestowania na rynkach kapitałowych, zarządzania marką, zarządzania nieruchomościami, technik szybkiego uczenia się. Ciekawie zapowiada się także planowane spotkanie z człowiekiem sukcesu – praktykiem biznesu.

W ramach zajęć Akademii odbywać się będą także wykłady dla rodziców. Ich tematem będzie między innymi wsparcie procesu wychowawczego i edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży.

Akademia Młodego Ekonomisty to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, który powstał z inicjatywy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – wyjaśnia Agnieszka Hała z UE – program skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej zainteresowanej ekonomią i biznesem.

Uczestnicy zajęć otrzymają indeksy w których zbierać będą stemple za uczestnictwo w wykładach. By zaliczyć zajęcia i otrzymać dyplom ukończenia trzeba być obecnym na co najmniej 4 zajęciach. Całość kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi.

Nabór na zajęcia rozpocznie się 9 września punktualnie o 15:00. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a miejsca zapełniają się błyskawicznie – przekonuje Agnieszka Hała. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków AME, harmonogramu i miejsca spotkań znajdziesz tutaj.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • UEP – to jakas masakra, zajescie na studiach rozpoczely sie na poczatku wrzesnia – wspolczuje heheh