Sport

Runmageddonu Poznań 2021 na Hipodromie Wola

Runmageddon  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Weekend 8-9 maja w Wielkopolsce zapowiada się niezwykle ekscytująco, a to za sprawą Runmageddonu, który powróci do Poznania z dwudniowym eventem. Najpopularniejszy w Polsce cykl biegów przeszkodowych odbędzie się na Hipodromie Wola i dostarczy fantastycznych emocji dorosłym, dzieciom i młodzieży.

To już pewne – Hipodrom Wola będzie po raz kolejny lokalizacją Runmageddonu Poznań. Cieszy to Runmageddończyków oraz organizatorów: 

Ta lokalizacja jest dla nas idealna, by postawić mnóstwo fantastycznych przeszkód, a do tego dać startującym to na, co czekają, czyli błoto. Dlatego cieszymy się, że możemy do niej wrócić. Eventy Runmageddonu w Poznaniu zawsze dostarczają niecodziennych wrażeń. W tym sezonie debiutujemy w stolicy Wielkopolski na wiosnę. Jeśli będzie chłodno rozgrzejemy uczestników do czerwoności, a jak ciepło to z pewnością ich ochłodzimy – mówi dyrektor Maciej Baranowski.

Dzieci, młodzież, dorośli i całe rodziny na start

Runmageddon będzie międzypokoleniową okazją do świetnej zabawy i wspaniałych sportowych wyzwań. Na starcie będą mogli stanąć reprezentanci każdej grupy wiekowej. Osoby, które ukończyły 16 lat i dorośli będą mieli do wyboru aż dwie formuły.  Pierwsza z niech to Intro, czyli formuła początkujących Runmageddończyków, o długości 3 kilometrów z 15 przeszkodami. Druga to  Rekrut, najchętniej wybierany dystans 6 kilometrów z 30 utrudnieniami. Drugi weekend maja będzie też doskonałą okazją, żeby odciągnąć dzieci i młodzież od komputerów, tabletów i telefonów, i pokazać im, jak fantastyczny może być  ten sport. Dzieci (5-11 lat) będą mogły przeżyć przygodę na trasie Runmageddonu Kids (1 km, 10 przeszkód). Młodzież między 12 a 15 rokiem życia będzie mogła spróbować swoich sił na trasie 2 kilometrów z ponad 15 przeszkodami. Ponadto, organizator przygotuje też formułę dla rodzin, gdzie ojciec razem z synem, matka z córką czy babcia z wnukiem będą mogli pobiec wspólnie po emocjonujące wrażenia. Runmageddon Family polegać będzie na przebiegnięciu 2 kilometrów i pokonaniu wspólnie przeszkód dla małych i dużych. 

Wielki Finał Runmageddonu 2020 

W Poznaniu odbędzie się Finał Ligi Runmageddonu oraz V Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych by Runmageddon. Do startu w Finale uprawnieni są uczestnicy eventów, którym udało się zebrać przynajmniej 2 punkty w Lidze Runmageddonu by DPD Polska 2020 oraz w Lidze Runmageddonu 2021. W V Mistrzostwach będą zaś mogły rywalizować osoby pełnoletnie, które w 2020 i 2021 ukończyły przynajmniej jeden bieg w serii Elite formuł: Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i zajęły miejsce od 1 do 10 w klasyfikacji Elite Kobiet i Mężczyzn, a także laureaci pierwszych trzech miejsc w serii Elite Masters Kobiet i Mężczyzn.  Zawodnicy ścigać się będą na trasie 10 kilometrów z kilkudziesięcioma przeszkodami. 

Runmageddon a pandemia

W ubiegłym roku organizator Runmageddonu przeprowadził 8 sportowych wydarzeń dostosowując się do obowiązujących obostrzeń. W tym roku również śledzi zmiany w rozporządzeniach rządowych i reorganizuje eventy tak,  by były bezpieczne i mogły się odbyć.

Do każdego eventu podchodzimy indywidualnie, planując go z uwzględnieniem aktualnych zakazów i nakazów. W 2020 r. Runmageddony różniły się od poprzednich koniecznością noszenia masek i dezynfekcji rąk przed i po startem, mniejszymi grupami startujących, brakiem publiczności. Jak będzie w Poznaniu, na tę odpowiedź musimy poczekać, ale jedno jest pewne będzie emocjonująco i sportowo – mówi Prezes Runmageddon S.A. Jaro Bieniecki. 

Jak zapisać się do startu w Runmageddonie?

Zapisy odbywają się przez stronę internetową www.runmageddon.pl. Zapisy Online możliwe będą do piątku 7 maja br. do godziny 12:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz