K U L T U R A

“Rozpoznani Nierozpoznani” spektakl – zdjęcia

Rozpoznani Nierozpoznani - Teatr Ewolucji Cienia  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Spektakl Rozpoznani Nierozpoznani poznańskiego Teatru Ewolucji Cienia po raz kolejny został zaprezentowany w Parku Cytadela przy rzeźbach Magdaleny Abakanowicz.

Sztuka w reżyserii Wioletty Dadej powstała w 2018 roku odwołuje się do dzieła zmarłej rok wcześniej światowej sławy artystki Magdaleny Abakanowicz, znakomitej rzeźbiarki i jest autonomiczną wypowiedzią artystyczną, dotykającą spraw uniwersalnych. Ożywiając “Nierozpoznanych” reżyser pokazuje co się stanie, gdy tłum niemal identycznych postaci zacznie zyskiwać indywidualność: odkrywców, manipulatorów, wodzów, zbawców i zbrodniarzy. Pokazuje jak “nierozpoznani” walcząc o indywidualność ulegają prorokom czy ideologom, by po chwili na powrót przypominać zunifikowany i bezkształtny tłum.

Widzowie poruszeni spektaklem przez dłuższą chwilę po jego zakończeniu trwali w zadumie. To spektakl, który w obecnym czasie trzeba zobaczyć.

Prezentacja spektaklu jest częścią programu wydarzeń, upamiętniających postać Magdaleny Abakanowicz i jej zasługi dla Miasta Poznania.

Wydarzenia powiązane

8 sierpnia – 24 października – Wystawa Magdaleny Abakanowicz „Jesteśmy strukturami włóknistymi”, Muzeum Narodowe w Poznaniu
10 sierpnia – 1 października – Wystawa prac Magdaleny Abakanowicz pt. “Moje formy to kolejne skóry, które z siebie zdejmuję” , Galeria Piekary

Rozpoznani Nierozpoznani – eksploracja

Park Cytadela w Poznaniu, obok rzeźby „Nierozpoznani”
piątek, 17 września, godzina 20:00

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz