K U L T U R A

Rozpoczyna się Ethno Port Poznań

Przed nami 4 dni muzycznego święta – rozpoczyna się kolejna już edycja Festiwalu Ethno Port Poznań. Będzie dużo dobrej muzyki z całego niemal świata, ale organizowane będą także warsztaty, pokazy, potańcówki i filmy.

Festiwal organizowany jest już po raz ósmy. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. Przez te siedem lat stał się on jedną z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. Na bardzo pozytywny odbiór tego wydarzenia mają z pewnością wpływ zarówno dobór zapraszanych wykonawców, którymi są niekwestionowane gwiazdy sceny world music, jak i wspaniała publiczność, wyjątkowa atmosfera, ale też unikalna, specjalnie dostosowania do potrzeb Festiwalu przestrzeń.

Dla nas, organizatorów festiwalu Ethno Port Poznań, muzyka jest czymś szczególnym, wierzymy bowiem, że wciąż może ona nieść ze sobą ważne znaczenia, że – będąc uniwersalnym językiem – może łączyć ludzi – wyjaśniają organizatorzy – bo zachwyt i wzruszenie, podobnie jak śpiew i taniec, są niezależne od granic czy ideologii, za sprawą barwy dźwięku, harmonii, czasem zaledwie melodii czyjegoś języka możemy odkrywać ich niezwykłość, niespodziewane lądy.

Organizatorzy podkreślają także, że muzyka jest jedna, a wszelkie podziały, definicje są kwestią bardzo względną. Nie przypadkiem więc zapraszani są do udziału w tym festiwalu artyści z różnych stron świata.

Tegoroczny festiwal rozpocznie koncert Catrin Finch & Seckou Keita. Pierwszego dnia wystąpi także Bassekou Kouyate & Ngoni Ba oraz Dom Tańca Poznań.

Po koncercie inaugurującym tegoroczny Ethno Port rozpocznie się wielkie szaleństwo pod Sceną na Trawie. Koncert Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba rozpocznie się o godzinie 20:30. Wstęp wolny!

Przybywajcie z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami na wielkie święto MUZYKI ŚWIATA! – zachęcają organizatorzy.

O zmianach komunikacyjnych w centrum Poznania, które obowiązywać będą podczas Ethno Portu przeczytacie tutaj.

Tegoroczna impreza odbywać się będzie w podobnej, zielonej scenografii jak w 2013 roku.Ethno Port 2013

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz