Rataje

Rozpoczęła się rozbudowa ul. Unii Lubelskiej

wizualizacja rozbudowy ul. Unii Lubelskiej  Foto:

Nowa trasa tramwajowa, która powstanie w rejonie ronda Żegrze ułatwi komunikację między innymi mieszkańcom bloków przy ul. Falistej. Właśnie rozpoczyna się rozbudowa ulicy Unii Lubelskiej. 

Prace na ul. Unii Lubelskiej odbywać się będą na odcinku od nowoprojektowanej pętli tramwajowo-autobusowej do połączenia z istniejącym układem drogowym – informuje Krzysztof Kaczanowski ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskiej – zadanie realizowane jest w ramach projektu Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

Podczas prac przy realizacji tej inwestycji zwężona zostanie ul. Unii Lubelskiej na wysokości budynku nr 16. Całkowicie zamknięty zostanie istniejący chodnik po stronie zakładów WSK w kierunku ronda Żegrze. Piesi będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia wyznaczonego przez wykonawcę prac.

Osoby parkujące samochody na istniejącym terenie zielonym na tym obszarze proszone są o usunięcie pojazdów i pozostawianie ich w innej lokalizacji przez cały czas prowadzenia robót – dodaje Krzysztof Kaczanowski.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz