Rataje

Wiadukt na ul. Krzywoustego – koniec budowy coraz bliżej

Estakada Katowicka, wrzesień 2017  Foto: PIM

Prace na budowie drugiej nitki estakady na ulicy Krzywoustego zbliżają się powoli do końca. W nocy ze środy na czwartek (20/21.09), w związku z kolejnym etapem prac, zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Wyłączona z ruchu zostanie północna nitka ul. Inflanckiej od strony ul. Piaśnickiej, w kierunku ronda Żegrze, a ruch w obu kierunkach będzie się odbywał nitką południową na ogólnych zasadach – informuje Krzysztof Kaczanowski ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Całkowicie zamknięta dla samochodów zostanie południowa, wylotowa z Poznania, nitka Estakady. Nie będziemy zatem mogli od tej strony wjechać na stację benzynową. Wjazd i wyjazd będzie możliwy tylko od strony ul. Bobrzańskiej.

Samochody jadące zarówno do centrum Poznania jak i w przeciwnym kierunku będą miały do dyspozycji północną nitkę, a więc tak jak było to do tej pory.

Wyłączona z ruchu zostanie także północna nitka jezdni Chartowo – Żegrze od strony ul. Piaśnickiej, w kierunku ronda Żegrze – dodaje Krzysztof Kaczanowski – ruch w obu kierunkach będzie wytyczony nitką południową na ogólnych zasadach.

Estakada Katowicka ma być gotowa w listopadzie, natomiast w pełni będziemy mogli z niej korzystać w lutym przyszłego roku.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz