Rataje

Ostatnie prace przed otwarciem estakady

estakada katowicka  Foto: PIM

Już naprawdę niewiele brakuje, by otworzyć drugą nitkę estakady na ulicy Krzywoustego. Podczas najbliższego weekendu prowadzone tutaj będą jeszcze prace, ale jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem powinniśmy przejechać tędy już w piątek!

Prace wprowadzające  docelową organizację ruchu na estakadach prowadzone będą od czwartku do soboty (26-28.10).

Z czwartku na piątek (26/27.10) odbędzie się próba sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Anny Jantar i Krzywoustego – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie – zamknięty zostanie lewoskręt do centrum handlowego Posnania od strony ronda Rataje od 26.10 od godziny 22:00 do 27.10 do około godziny 13:00.

Zmieni się również organizacja ruchu w okolicach wiaduktu Chartowo / Żegrze. Usunięte zostaną wszystkie znaki objazdu, przywrócony zostanie pierwotny ruch samochodów we wszystkich kierunkach, zamknięta zostaje tylko łącznica z Chartowa na wiadukt, nastąpi przesterowanie świateł na 4 skrzyżowaniach.

Wszystkie zapory na nowej nitce estakady, aż do Posnanii zostaną usunięte w piątek (27.10) w godzinach porannych. Zamknięty zostanie wjazd i wyjazd ze stacji paliw Orlen, a w okolicach południa przywrócony zostanie docelowy ruch kołowy na obu nitkach Estakady na zasadach ogólnych.

Przywrócenie ruchu nastąpi również na skrzyżowaniu ulic Anny Jantar i Krzywoustego – dodają przedstawiciele spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – prace związane z likwidacją oznakowania objazdów będą kontynuowane również z piątku na sobotę, kiedy to prowadzone będą roboty z użyciem wysięgnika oraz dalsze zbieranie znaków i pylonów.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz