POZnań

Rozpoczęła się Poznań Game Arena!

PGA 2014 - VIP Day - 25.10.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Nawet 80.000 gości spodziewają się organizatorzy rozpoczętych właśnie targów  gier komputerowych i rozrywki multimedialnej Poznań Game Arena. Przez cały weekend stolica Wielkopolski będzie równocześnie stolicą pasjonatów gier, komputerów i wszystkiego, co jest z nimi związane.

Tegoroczna Poznań Game Arena to ponad 1.000 stanowisk do gry, 150 wystawców i 10 wypełnionych atrakcjami i gośćmi pawilonów targowych. Od kilku lat rośnie liczba osób, które odwiedzają to największe tego typu w Polsce wydarzenie. W tym roku może to być nawet ponad 80.000 gości!

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających – przekonują organizatorzy – PGA mają już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370.000 polskimi i zagranicznymi fanami sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych.

Organizatorzy dodają, że na gości czekać będą dziesiątki sław, setki cosplayerów, tysiące nagród i dziesiątki tysięcy złotych do wygrania w turniejach eSportowych. Maja to być 3 dni święta dla graczy i 3 dni gamingowego szaleństwa.

W turniejach m.in. Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone, Fifa, Tekken będzie można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe o wartości ponad 100.000 złotych. PGA to także premiery gier i sprzętu najważniejszych światowych marek i wydawców, ale również streamerzy i vlogerzy gamingowi z całego świata,.

Niezwykle widowiskowo zapowiada się PGA Cosplay Show, podczas której ponad 150 polskich i zagranicznych cosplay’erów zaprezentuje się w najlepszym wydaniu!

Imponująca strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów to efekt naszego projektu realizowanego przy współpracy z… polskimi graczami! To dzięki wspólnym działaniom oraz Fundacji Indie Games Polska, której jesteśmy członkami, udało się wydobyć najlepszy potencjał polskiego GameDevu – wyjaśniają organizatorzy PGA – często dzięki testom, recenzjom oraz opiniom gości PGA nasze rodzime „indyki” nabierają ostateczną formę, która podbija serce graczy z całego świata.

Poznań Game Arena to także konferencje i strefa biznesowa, która zainteresuje z pewnością profesjonalistów z branży. Spotkania prowadzone będą przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman).

Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych idealnym miejscem jest Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference – dodają organizatorzy.

Targi Poznań Game Arena rozpoczęły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w piątek i potrwają do niedzieli 8 października.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz