POZnań

Rowery miejskie już gotowe do nowego sezonu

Rower miejski - stacja przy Masztalarskiej  Foto: Tomasz Dworek

Do rozpoczęcia kolejnego sezonu rowerowego zostało na szczęście niewiele czasu. Wraz z początkiem marca po zimowej przerwie będziemy mogli korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Rowery Oprócz istniejących już wcześniej stacji powstaną nowe. Trwa właśnie ich montaż w kolejnych lokalizacjach. Jeszcze w ubiegłym roku mogliśmy korzystać z ponad 700 rowerów i 61 stacji. W tym roku ich liczba wzrośnie do 88.

Jeszcze w grudniu 2016 r. powstało 5 kolejnych stacji roweru miejskiego w Poznaniu – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego – zainstalowano wówczas terminale, natomiast obecnie trwa w tych miejscach montaż stojaków na rowery.

Nowe lokalizacje to ul. Połabska przy przystanku Połabska SAM, Głogowska-Krauthofera, Rolna pomiędzy Czwartaków i Partyzancką, przy przystanku w kierunku Wspólnej oraz Rynek Wschodni  czyli ul. Główna przy Harcerskiej.

W poprzednim sezonie, który trwał od 1 marca do 30 listopada 2016 roku rowery wypożyczono 388.256 razy. Zarejestrowało się ponad 25.000 nowych użytkowników.

W tej chwili z Poznańskiego Roweru Miejskiego korzysta niemal 60.000 użytkowników, którzy od początku funkcjonowania systemu, czyli od wiosny 2012 roku, do końca ubiegłorocznego sezonu dokonali niemal 671.000 wynajmów.

Od początku sezonu 2017 do dyspozycji użytkowników będzie 87 stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego i 913 rowerów – dodaje Agnieszka Smogulecka – kolejna rozbudowa zaplanowana jest na przyszły rok.

Właśnie w 2018 roku liczba stacji wzrośnie do 107 a rowerów z których będziemy mogli korzystać będzie 1.113. Więcej też będzie rowerów wyposażonych w foteliki do przewozu dzieci.

Montaż stacji rowerów miejskich, (2.07.2016)

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, Tomasz Dworek ,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz