ROWEROWE POWITANIE WIOSNY

foto: sekcja rowerzystow miejskich  Foto:
foto: sekcja rowerzystow miejskichJeśli witać wiosnę to tylko na rowerze! Wszyscy miłośnicy dwóch kółek mogą już rychtować do nowego sezonu na całego. DZISIAJ W SAMO POŁUDNIE wszyscy rowerzyści, którzy aktywnie chcą powitać wiosnę spotykają się przy rowerze Starego Marycha na deptaku.

Podczas powitania wiosny utopiona zostanie nietypowa marzanna, symbolizująca wybrany problem, z którym zmagają się rowerzyści. Co w tym roku będzie rowerową marzanną? To, póki co, niespodzianka. Wszystko wyjaśni się około godziny 12:20. Wtedy to właśnie zostanie zaprezentowana MARZANNA 2010. Po jej zaprezentowaniu rowerzyści  przejadą ulicami Poznania od Pl. Wiosny Ludów  przez:

ul. Podgórna – ul. Wrocławska – Stary Rynek – ul. Paderewskiego – Pl. Wolności – ul. 3 Maja – Pl. Cyryla Ratajskiego – ul. 23 Lutego – ul. Rynkowa – Stary Rynek – ul. Wodna – ul. Mostowa – Pl. Międzymoście – ul. Chwaliszewo – most Chrobrego – ul.  Wieżowa – ul.  Zagórze – most Biskupa Jordana.

Z tego właśnie mostu zostanie zrzucona marzanna. Jak na prawdziwych miłośników ekologii przystało, rowerzyści nie zaśmiecą marzanną rzeki. Kukła będzie “uwięziona” na sznurku i wyłowiona.

Zakończenie imprezy planowane jest najpóźniej ok. godz. 13.20 na moście Biskupa Jordana. Do udziału w powitaniu wiosny rowerzyści zaprosili władze miasta.

Rowerowe powitanie wiosny organizowane jest w Poznaniu co roku od 1993 r. i zajmuje ważne miejsce w kalendarzu poznańskich imprez rowerowych. Ma ono na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu, jak i stanowi okazję, by podkreślić potrzebę poprawy warunków ruchu rowerowego w mieście.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz